Kedi Kristalleşme

reinefee17

İyi günler bir kaç gün önce veterinere gittik kedimin idrar yolu enfeksiyonu olduğunu kristalleşme olduğunu söyledi bir kaç gündür iyiydi ama dünden beri bir şey yemiyor sürekli kusuyor ilaclarını içiremiyorum veterineri kusmasının azalması için bir ilaç önerdi hemen aldık azaltmadı bugün tekrar gideceğiz veterinere sonta takılır demişlerdi bu durumu yaşayan var mı?

3 CEVAP

kj0122

1 yıldır bizde aynı konudan muzdaribiz idrarı 24 saat yapamazsa sonda takılır hemen taktırmayın ürinary mamaya geçin çözelti oluştursun kristallerde sürekli urinary kullanın pro plan hilss royal canin çok çeşidi bulunmakta az ve sık idrarlıyorsa eğer hiç yapamazsa bize lasix önermişti hekim 4’te 1’i kadar 3 gün boyunca tam tıkanma yaşandığında öneridir hekiminize danışmadan kullanmayın ama ters reaksiyon gösterebilir

reinefee17

Veteriner idrarını yapamadığı için sondalama işlemi yaptı.Dün tıkandı idrar kanalı.Cumartesi günü kontrole gideceğiz.

kj0122

Öncelikle geçmiş olsun
Bende bir dönem kedime hiç mama yediremedim burdan arkadaşlar yardımcı olmuştu mamasını blenderdan geçirip püre haline getirince yavaş yavaş iştahı açılmıştı kusmasıda durmuştu zamanla tavsiye olsun