Aşılar Hakkında

Dükkanda baktığım 5 aylık tekir bir kedi var yuva bulamadığım için orada bakıyorum dışaru olarak sadece bizimle beraber dükkanın önüne çıkıyor kediler ile oynayıp bizimle içeri geri giriyor ve bu kediyi de çok sevdim bulduğumda çok hasta idi her neyse
Kediye aşı yaptırmama gerek var mı ya da hangi aşıları yaptırmalıyım

2 CEVAP

Bende sarman var daha 1 2 aylık daha aşısını ne zaman yaptirabilirim bide hangi aşı yaptırmak lazım sokakdan aldık eşimle bakıyoruz evimizde

Pamres

Diğer kedilerle ve dışarısı ile teması varsa yaptırsanız tabii ki çok iyi olur.

İç dış parazit aşısı yaptirmaniz gerek ilk olarak. Bu aşı her 2 veya 3 ayda bir tekrar edilir. Dışarı ile teması olduğu için 2 ayda bir daha iyi olur bence. .

İlk aşılama olduğu için de 2 doz karma aşı yapılmalı. İki doz aynı anda yapılmaz bir kaç gün ara ile yapılır. Hekim detaylı bilgi verir. Karma aşı da, ilk iki dozdan sonra senelik olarak 1 doz şeklinde tekrarlanır.

  1. Doz karma aşıdan bir süre sonra da 1 doz kuduz aşısı yapılır o asi da senelik 1 doz.olarak tekrarlanır.

Bir de lösemi aşısı var ancak yapılması veya yapılmaması gerektiği hakkında çok görüş farklılığı var. Bu nedenle bilgi sahibi değilim onu da hekime danışabilirsiniz