Acil Kedim Görüş Lazım

Mia1roz3

Merhaba sokaktan aldığım. Kedimin her şeyi çok iyi, bir sıkıntı yok. Ancak gözlerinde nistagmus var yani göz titremesi bunun icin fip baslangıc olabilir mi dedik ama başka hiçbir belirti olmadığı için değildir diye düşündük. İlk aldıgımda ağzında yaralar vardı ve ağız kokusu vardı. Hala var bu arada. Sokağa atılmış ev kedisi zaten çipli, sahibi istemiyormuş bende bıramadım evde 2.kedim de var 10güne yakındır bende. Şimdi hasta olmadıgından emin olmak istedim 10 gündür veterinerede götürdüm kuduz aşısı iç dış parazit karma aşısını 1.dozunu yaptırdım. Ağzını titretip diş gıcırdatıyor, bazen salyası akıyor siliyorum ama her zaman değil bazen akıyor. Diş gıcırdatmayı çok yapıyor. Ağzını açıp kapatıyor falan . Video yüklenmiyor buraya yoksa yüklerdim. Ama başka bir şeyi yok çok sağlıklı. Artık kedimle bir araya getirmeyi düşünüyorum . Bu arada ya eski sahibinden ya da sokakta kafasına darbe alabileceğini düşünüyorum açıkcası. Bu ağız hareketlerini de veterinere attım nörolojik olabilir belki falan dedi kontrol edelim dedi de bence ağzındaki yaraya bağlı. Bi krem tavsiye etti Kenacort-A orabase bu kremi alıp ağzına süreceğim yarın. Acaba böyle bir durum yaşayan var mı? Kedimle artık yan yana getirsem sorun olur mu ne düşünüyorsunuz? Fip belirtisi bir şey olabilir mi? Asla sanmasam da, kan sonucu biyokimya röntgen ultrason her şeyi temiz bu arada. Tek sorunum ağız hareketleri. Fikri olan yaşamış olan varsa fikir almak isterim

5 CEVAP

aslihan_e

Mide bulantısında da salya ve diş gıcırdatması oluyor. Bir sebepten midesi bulanıyor olabilir.

aslihan_e

Bazen sadece hafif bir bulantı, reflü gibi sorun varsa kusmak yerine öyle yapıyorlar, benim gördüğüm bu şekilde.

Mia1roz3

Ve uyurken irkiliyor hafif titriyor, salyası da akıyor az.

Mia1roz3

Merhaba, düşündüm hiç 10 gündür kusma belirtisi olmadı ama gözlemliyorum

Mia1roz3

Çok teşekkür ederim cevabınız için, bu rahatsızlığı da veterinere sorucam belki dediğiniz gibidir