Resmen Kafayı Yiyeceğim

duman2707

Arkadaşlar dertsiz başıma iş aldım sırf şu vicdanım yüzünden ama içim hiç rahat değil buraya yazmak istedim acil bi yardım edebilir misiniz
Benim kedimin 4 tane yavrusu vardı iki haftalık
Bugün bi ilan gördüm anneleri terketmiş beş tane bebek varmış
bende en azından birini alalım deneyelim dedim sağolsunlar getirdiler anne kabul etti emziriyor
Ama biliyorsunuz ben pire konusunda çok takıntılıyım ve önlemimi önceden almıştım gebeliğin son günleri anneye dış parazit uyguladım ve şu ana kadar bi sorun yoktu
Bu yeni gelen bebek maalesef pireli çıktı arkadaşlar
Farketmemle beraber kafama feci taktım ama küçücük bebek artık hiçbir yere veremem napacagım bilmiyorum
Veterinerlere yazdım cevap veren yok daha
2 haftalık bebeğe dış parazit damlası uygulanır mı acaba ya ne güzel rahattık resmen dertsiz başıma iş aldım diyorum kafayı yemek üzereyim sıkıntıdan
Pire konusunda böyle olmamın sebebi daha önce pirelenen anne ve bebekleri apartman sakinleri attırtmıştı aynı şey başıma gelir diye ben bi ton önlem alıyorum bu sefer resmen kendi ellerimle getirdim lütfen acil tavsiye

21 CEVAP

duman2707

tesekkurler yarın tarakla tarayacağım mutlaka
bu gece az önce indim anneyi besledim uyuyordular ama yeni bebek hala emmeye çalışıyor diğer bebekleri falan emiyor sonra anne girdi hepsini emziriyor şuanda
ama yeni bebek çok aç gerçekten de getiren hanımefendi üç gündür anneleri gelmemiş dedi hep süt falan vermişler ama emse bile doymuyor
Birde benim diğer şeyim acaba anne kedimin memeleri yeter mi hepsine önceden sorunsuz emiyordular bu gece meme kavgası yapıyorlar bu önemli bi konu mu?

duman2707

kalan bebeklere süt anne aramaya devam ediyorlarmış ilgilenen kişi süt tozuyla beslediğini söyledi hatta bugün için işi gereği il dışına gidecekmiş mecburen onları da götüreceğim başka ilgilenecek biri yok dedi
ilanları sürekli görüyorum baya yere yayıldı süt anne aranıyor diye ama en son gece sorduğumda bulamadık dediler

duman2707

ama süt tozu beslenmesine de dün başlamış alan kişi ondan önce üç gündür sanayideymişler ve sanayi esnafı ilgilenmiş tabi onlar süt tozu değilde muhtemelen normal süt vermişler iyi bi şey olmamış

duman2707

çok takıntılı biriyim zaten anksiyetem var muhtemelen anlaşılıyordur
dün bir sürü veterinere yazdım aradım hiçbiri olumlu konuşmadı pire için
sadece biri getirin kilosuna bakalım ona göre ilaç yapalım dedi ama o da kesin kilosunu düşük bulacak şimdi
sanırım elimiz kolumuz bağlandı ben dediğiniz şekilde pire tarağıyla yakalamaya çalışacağım bugün biraz daha topladım kendimi inşallah sıkıntısız atlatırız ve bi pişmanlık yaşamam

duman2707

evet ya bende ailemden çekindim hatta bu sabaha kadar yeni bebeğin konusunu daha açmadım stresimi evdeki kedilerim anlıyor dün gece sürekli sarıldı bana dumanım🥹
Bu sabah artık dayanamayıp söyledim normal karşıladılar sağolsunlar bu sabah pire tarağıyla indim aşağı biraz taradım ama yavru ele alınınca aşırı miyavlıyor anne de çok tedirgin oldu mecburen bıraktım tararken hiç pire bulmadım karnında da gezinen bi şey yoktu ama inşallah bitmiştir diyeceğim bitmesi anca mucize olur ama ne diyeyim

Lokumhn

Veterinerler biraz duygusal(!) açıdan olumsuz konuşup getirin bi biz bakalım derler 💰
Bence hiçbişi olmaz, siz gerekli tedbirleri aldıysanız gersini akışa bırakın.
Ben de ilk zamanlar böyle panik olduğumda, (Allahım sen yarattın, sana emanet ediyorum) diye dualar ederdim :) sonuçta gerçekten öyle. Biraz tevekkül etmek lazım.