Merhabalar Dün Erkek Kedimize Kısırlaştırma İşlemi Yaptırdık. İşlem Sonrası Çok Titremesi Oluyor

CASPERTEKER

Erkek kedimize kısırlaştırma işlemi yaptırdık. Hazır narkoz almışken çok fazla dökülen tüylerini kestirdik kedimiz veteriner de kaldı işlem sonrası eve getirdik biraz kanama sonrası tekrar veterinere götürdüm veteriner bize kedimizin çok titrediğini titrerken sırt üstü yattığını ve ayaklarını yukarı doğru kaldırdığından bahsetti eve gelincede bir kaç kez daha oldu bu durum narmal mi bilgi verirseniz çok sevinirim

4 CEVAP

aslihan_e

Kediler narkoz sonrası zaten hipotermi geçirebiliyor, üstüne tüyleri traşlanmış, biz yaz günü elektrikli soba çalıştırmıştık kedilerimize, çok üşüyorlar. Veteriner işlem sonrası küvezde mi tutmuş, yani ısı alan bir bölgede mi kaldı? Evde sıcak bir alanda tuttunuz mu? Veterinere neden bu durum normal mi diye sormadınız? Titreme olur üşüdüğü için ama sırt üstü yatıp ayaklarını kaldırma hakkında bir fikrim yok.

Mslna01

24 saat sürer narkozu atması hala debam ederse başka bir veteriner kliniğine gitmeniz gerekiyor

Ahudr

Sicak tutulmasi lazim ayaklarini yukari kaldirmasi da agrisi mi var acaba diye dusundurdu bana bunu veteriner kendi gormus madem teshisi de koymasi lazimdi

Misislama

Merhaba benim kedimde sırt üstü yatıp ayaklarını kaldırıp titretiyordu .Uzun süre sebebini bulamamıştık. Böbrek değerleri yüksekmiş ve ağrıdan yapıyormuş.Değerlerini normale getirdikten sonra kısırlaştırma yaptırdım ve anestezi sonrasında da yapmaya başlamıştı. Geçen gün çok strese girdiğinde de yaptı.Belki sizde de buna benzer bir şeydir.