Kedi Kafasında Yaralar,Kilo Problemi,Uriner Sağlığı

dxanny

Merhaba okuyup yardımcı olursanız çok sevinirim. Yaşım 15 bu yüzden çok bilgili olmadığım için sormak istiyorum 1 yaşında erkek ve 7-8 aylık dişi iki kedim var (bir diğeri gençlik hastalığı sebebiyle vefat etti) 1 yaşında olan erkek kedim kısır değil ve sürekli yüksek sesle bağırıyor kapı açılınca da dışarıya kaçıyor dün dışarıdan getirdiğimde kafasinda kırmızı kırmızı yaralar gördüm ayrıca 1 ay önce kanlı idrar sebebiyle merkeze veterinere götürmüştüm iyileşti fakat tekrarlanmasından korkuyorum yaşadığım yerde veterinerler büyükbaş ile ilgilendikleri için çok bilgili değiller ve ayrıca kedim ilk geldiğinde daha kiloluydu şuan daha zayıflamaya başladı bilgi verebilecek olan olur mu😔🙏🏻

5 CEVAP

Dışarı çıktığında kavga etmiş olabilir yine de tekrar götürmeli ve mutlaka kan değerlerine baktırmalısınız, fip olabilir parazitlerle ilgili olabilir belki daha az ciddi bir şey de çıkabilir. Beklemeden veterinere götürerek müdahale edilmesi çok önemli geçmiş olsun.

dxanny

kan değerlerine burda bakmıyorlar işte gittiğim yerde 2 saatlik yol ve yol ona iyi gelmiyor. bide fip belirtisi hemen mi gösteriyor yoksa zamanlami

Ahudr

Kısırlastirilma vakti gelmis cunku o yuzden disari kaciyor eger surekli evde bakmayi degilde disari iceri yapacaksan kisirlastirmayacakdan Mumkun oldugunca kuru mama degil de dogal beslemeye caliş idrar yollari sorunlari kuru mama kaynakli oluyor genelde.ic parazit hapı vermeyi ihmal etme bagısıklığını yuksek yutmaya calis internetten bunun icin takviye ürünler temin edebilirsin.10 gunde bir çig bildircin yumurtasida bağsıklķ icin iyidir.Duzenli veterinere goturemiyorsan sadece bunlar oneri olarak geliyor aklima.Kolayliklar dilerim

ill

Kızgınlıkta olduğu için kilo veriyordur hormonlar tavan belli ki,bende 16 yaşındayım 10 dan fazla sokak kedim var:) kafasında ki yaralarda muhtemelen kavga etmistir sokakta benimkilerde öyleydi kısırlastırdım
Kediye vitaminler alabilirsin bağısıklık güclendirici vs. İyileşince de karma aşı yaptırırsın en azından viral hastalıklar fip vs vs gibi bulaşmamıs olur