Kısırlaştırma Sonrası Kusma

bengisuztrk

merhaba ben dişi kedimi kısırlaştırdım ameliyattan sonra kusmustu bu normal bi durummus fakat 2 gün geçti birden tekrar kusmaya başladı mama yemek istemiyor veterinere götürdüm 1 hafta normal böyle durumlar dedi ama endişeliyim bir şey olur mu sizce? ya da mama yemesi için ne yapmam gerek?

2 CEVAP

Sabisim

Gazı vardır aynısını bende yaşadım endişelenmeyin. Dışkısı düzene girdikten sonra gaz sıkıntısıda geçiyor. Kustuktan sonra bir süre mama vermeyin midesi dinlensin sonra azar azar verin. Ödül maması, yaş mama gibi şeyler. Zamanla iştahı yerine gelecektir.

gamzegumus1

Benim kedime de aynısı olmuştu. Köpük köpük ve su kusuyordu. Veterinerinize mide koruyucu konusunda danışın bence, anestezi midesinde hasar bırakmış olabilir.