Acil Bilgi Verir Misiniz

Kedim 1 yaşında olmak üzere yaş mama olarak bebekken 2 ay felix ve purina kullandık veteriner içeriklerinin kötü olduğunu ve pro plana geçmemizi söyledi o yüzden 8 aydır hem kuru hem yaş mamada pro plan kullanıyordum 2 ay önce içeriğinin kötü et oranının düşük olduğunu öğrenince n&d yaş mama almıştım ona burun çevirip yememişti bugün de bari n&d yemiyor belki bunu yer dedim gimcat aldım onun et oranı %50 küsür ama ne yazikki ona da burun çevirdi hatta ben eski mamasından 2 kaşık ondan yarım kaşık koyup karıştırdım yine de yemiyor ne yapmalı pro planı nasıl bırakabiliriz

3 CEVAP

seenaozturk

Merhaba, kademeli olarak mama değişimini denediniz mi? Eğer denemediyseniz şu şekilde örnek verebilirim; İlk birkaç gün %75 eski mama %25 yeni mama, sonraki birkaç gün %50 %50 sonraki birkaç gün %75 yeni mama, %25 eski mama ve birkaç gün sonra da tamamen yeni mama gibi. Bu şekilde alışması daha kolay olacaktır diye umuyorum. Umarım faydalı olur. :)

Emirrckr

Kademeli değişim yapın.
Birde Pro Plan ezme şeklindeydi diye biliyorum isterseniz ezme mamalar deneyin.
Schesir’in after dark serisi olarak ezme mamaları var,benim kızım bayıldı :)
Normalde de zaten Schesir kullanıyorduk uzun bir zamandır.
N&D’yi ben kızımın bebekliğinde kullandım yaş mamalarını ama sonrasında N&D değişime gitti.
O konserveler değiştikten sonra yaş mamalarının da kalitesi düştü bence.
Kedim yememeye başlayınca Schesir’a tamamen geçiş yaptık ve o gün bugündür hiç şaşmıyoruz.Tavsiye ederim.

Emirrckr

Birde yine ezme mama olarak bir Schesir kalitesinde olmasa bile yine de iyi içerikli olan Nutri Feline önerebilirim.