Kedim Her Yere Çişini Yapıyor

Echo

Merhabalar yaklaşık 1 ay önce 1 yaşında kısır british shorthair cinsi erkek bir kedi sahiplendim. Bu 1 ay içerisinde defalarca tam kum kabının kapısının önüne çişini yaptı. 2 defa yatağıma işedi. 1 defa da banyoda ki havluya çiş yaptı. Bu gece kedinin tuvaletinden gelen pis kokular sebebiyeti ile kabının altında ki kilimleri kaldırayım dedim ki her taraf çiş. Dayanılmayacak seviyede. Gerçekten bıktık her yeri silmekten ve çamaşır yıkamaktan. Bu problemi nasıl çözeriz.

2 CEVAP

Evinizi sahiplenmeye çalışıyor olabilir. Yemekten 15 dk sonra kumunu eşelemeye götürebilirsiniz. Ayrıca çişini yaptığı yeri ne kadar silseniz de koku geçmez onun üzerine kalın bi havlu ya da kilim gibi bişey örtün ki orayı tuvaleti olarak benimsemesin. Kakasını da yapıyorsa onu alıp kumuna bırakın.

FerdaNur

yeni kısırlaştırıldıysa olabilir