Arkadaşlar Çok Acil Yardımcı Olurmusunuz

Hangulsadan

4 yaşında kedi sahiplendim dişi kısır .1 ay oldu geleli felaket derecede tüy doküyor aşıları tam bende yaptıriyorum hastalığı yok allaha şükür .kaliteli mamada veriyorum ama geçmek bilmedi.yani hayvan yumak yumak tüy döküyor .traş ettirmek istemiyorum üzülüyorum traş ettirmeye son çare traş olmadan bi somon yagı alayım dedim aşagıya fotografını koyacağım .somon yagını kuru mamasına damlattım ama seçti gibi aç kalınca yermi diye bakıyorum ama hayvan gidip gelip koklayıp bi tane yemeden üstünu kapatmaya çalışıyor .ne yapacağım .. yaş mama ile denemedim belki onunla yiyebilir ama her zamanda yaş mama verilmezki en kötü agzına direkt sıkarım bakalım bilgilendirim beni lütfen .ayrica her günmü verecegim bu yagı ve hergünse ne kadar verecegim onuda anlayamadim

5 CEVAP

ill

Bu aralar her kedi yumak yumak tüy döküyor, mevsim geçişi olduğu için cok normal
'furminator' diye bir tarak var inanılmaz güzel onunla tarayabilirsiniz ve b vitamini + kaliteli bir somon yagı alabilirsiniz biofeline iyi bir marka bu konuda zamanla azalacaktır zaten. Geçmezse hekiminiz en doğru kararı verecektir zaten

Buse_odm

Benimki dökmüyor sürekli sirkeli su ile tarıyorum tüyleri hem yumuşak hem parlak dökülmüyor da insan saçınada aynı etkisi var dökülme önlüyor kedilerde de etkili

Sezgek

Yok ya hayvanı sirkeli suyla falan taramayın ne gerek var şu anda dediğiniz şekilde tüy dökmesi çok normal mevsim geçişindeyiz kışlık kürkünü bırakıp yazlık kısa ve seyrek tüylere geçiyorlar taramak iyi gelecektir ama herhangi bir şey sıkmaya gerek yok kuru kuru tarayın hayvanı kokulu şeylerle rahatsız etmeyin kediler kürklerinde kokudan nefret ederler

Hangulsadan

@Buse_odm
@ill
Cok tesekkürler görüşlerinizi uygulayacağım

Mini2019

Eğer yoksa furminatör ve eldiven tarak alın. Haftada 1 furminatörle günlük de yumuşak tarakla tararsanız sorun çözülür. Doğal döngülerini bozmamak lazım görüşündeyim. Alerjisi yoksa Balık yağı yardımcı olur