Beyaz Kedi Sürekli İyileşmeyen Yara Sorunu

Mia1roz3

Merhaba kaçıncı yazışım bilmiyorum ya beyaz kedim var sürekli kulakları kaşıyor yara yapıyor yani çok alerjik bir kedi tam düzelicek tekrar kabugu kaldırıyor yara oluyor rifocin kullanmıştım iyi de gelmişti ama yine kabuğu kaldırdı yakalık takmak istemiyorum eve de 2.kedi aldım yeni tanıştılar iyice stres olsun istemedim acaba baska önerisi olan var mı bu kaşıntı yaralar için? Veterinerimiz bi hap vermişti o iyi gelmişti ama bulamayız artık dedi piyasada yokmuş kaşıntısına iyi geliyordu o ama şuan başka ne yapabilirim önerisi olan

6 CEVAP

Mia1roz3

Veterinere danışacağım çok teşekkürler

Mini2019

Daha önce de yazışmıştık sanırım. Ben tüm ilaçları, spreyleri, doktorları denedim. Maalesef çözülmüyor.
Sadece alerjisine iyi gelen mama veriyorum ve depo kortizon yaptırıyorum patlama dönemlerinde. Arka tırnaklarını kısa tutmak önemli. Yara hızlı iyileşsin diye ilaç da kullanmalısınız. Yakalık strese sokar ama gerekiyorsa takılabilir.

Mini2019

Kaşıntı önleyici ilaçlar kullanıldığı sürece iyi gelebiliyor. Kalıcı çözüm maalesef yok. Veda’nın kaşıntı için tableti var. Gerçekten iyi geliyor. İlaç olarak depo kortizondan başka bir şey öneremem. Tabi karaciğer ve böbrekleri kontrol ettirmek lazım

Emytr

Kedinizin tavuk urunlerine alerjisi var kesin cozum icin acana pasifica balikli kedi mamasini tavsiye ediyorum benim kedilerimden birininde ayni sorunu vardi bu mamanin icinde hicbir tavuk urunu olmadigi icin iyilesti

Mia1roz3

Evet yazmıştınız daha önce de sizin öneriniz üzerine rifocin kullandım çok iyi geldi. Sizin kullandığınız kaşıntı önleyici ilaç var mı acaba? Sanırım gerçekten ara ara ilaç kullanmak lazım

Mia1roz3

Merhaba keşke tek tavuğa olsa balıklı mama da denedik ama asla düzelmedi direk hipoalerjenik mama kullanıyoruz baska hicbir sey yiyemiyor:(