Kedinin Boynundaki Yara

Bettys07

Bu minik bahçeme sığınmış eve aldım biraz temizledim çok zayıf ve halsiz ama boynunda şöyle bir yara var mantar sandım ilk başta ama orası bayağı şiş duruyor bilen var mı nedir bu 😥

5 CEVAP

Mia1roz3

Apse sanırım bi veteriner görsün geçmiş olsun

Mini2019

Isırılmış muhtemelen. İçinde kurt var mı acaba. Yara kokuyor mu?
Eğer yara içi temizse, ağır enfeksiyon yoksa eczaneden RIF ampul alıp yaraya dökerseniz birkaç güne toparlar.

Mia1roz3

Apse sanırım bi veteriner görsün geçmiş olsun

Bettys07

Yarası kokmuyor ilk geldiğinde ufaktan kanamıştı ama şu an kanama da yok. Ama kanamasında yaranın içindeki pislik ile kan çıktı 😔

Mini2019

Yaranın içinin yıkanması lazım. yoksa mikrop kapıp enfeksiyon olacak. dayanabilirse iyice sıkın yarasını. içinde ne varsa aksın çıksın. sonra bir enjeksiyon yardımıyla yaranın içini yıkamak lazım. veteriner mümkünse, veterinerlik durum tabii ki