İki Haftalık Yavru Kedi Hapşırması Normal Mi?

duman2707

Arkadaşlar beni biliyorsunuz 4 bebek vardı birde sokaktan annesiz bi bebek getirdik şu an 5 yavru kedimiz var fakat bazıları özellikle birkaç kez hapşırıyorlar şöyle tıp tıp çıkan ses varya o şekilde
Yeni gelen yavrunun bi şeyi yok gayet sağlıklı ondan bi şey bulaşmamıştır herhalde dimi havalar soğuk gidiyor ya belki ondandır dedim
Önemli bi durum mu?

6 CEVAP

Emirrckr

Bebek kediler viral enfeksiyon durumunda oldukça güçsüz ve halsiz düşerler.
Tüm bebekler emiyorsa,keyifleri de yerindeyse içiniz rahat olsun.
Hapşırık evet sık rastlanıyor,en basitinden yattıkları yerdeki tozlar bile hapşırtıyor olabilir.

aslihan_e

Hapşırma değil de yabancıya karşı hapşırır gibi yaparlar, öyle bir şey olabilir mi? Sizi istemiyor veya duydukları sesten rahatsızlık duyuyor olabilirler. Onlar da savunmaya geçiyorlar. Kokunuzdan rahatsız olabilirler.

aslihan_e

Tabi bebekler herhangi bir zamanda hastalanıp hapşıradabilir.

duman2707

Yok tıslama ayrı ilk başlarda onuda duyuyordum da bu bildiğimiz hapşırık sesi gibi hani birde aynı bu sesi ilk su içişlerinde de çıkarıyorlar su içip hani tıp tıs gibi bi ses çıkarıyorlar aynı ses

duman2707

emirrckr hepsi emiyor genel durumları iyi sadece meme kavgamız hala devam ediyor o yüzden yarın bi biberon edinip süt tozu desteği de yapmak istiyorum
aslında sütü var gibi duruyor ama yinede bu yeni gelen bebek ya ittiriliyor ya da kendisi dişileri ittiriyor memeyi kapıyor baya bi mücadele var aralarında

duman2707

evet evet hapşırıyorlar birde birinin gözünün kenarı hafif çapak olmuş sizce temizleyeyim mi yoksa annesi yalar mı