Yavru Kedide Mantar Spreyi Hakkında

sunnyv

Daha önce kedimde tüy dökülmesi ile ilgili soru sormuştum. Veteriner mantar olduğunu hatta sadece göbeğinde değil koltukaltları çenesi göz ve kulak çevresinde de olduğunu, üç hafta boyunca görsele eklediğim spreyi sabah akşam kullanırsak geçeceğini, geçmezse aşı yapacağını, aşının hemen çözdüğünü söyledi. Platformda mantarla ilgili her soruya baktım ama bu spreyi kullanan kimseyi göremedim bilgisi olan var mı? Gerçekten mantarı geçirir mi? Üç gündür kullanıyoruz henüz bir değişim görmedim ama zaten tüy dökülmesi dışında yara ya da kabuklanma yoktu tüylerin geri çıkması da uzun sürüyor olabilir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

5 CEVAP

Mini2019

çok eski değil ürün, ondan görmemişsinizdir.. Ben de kaşıntı için yağ formunu almıştım. Bitkisel içerik zararı olmaz. Mantarı bitireceğini sanmıyorum. Önceki Sorunuzda Size yazdığım yolu izlemezseniz boşu boşuna onca paranız gidecek. Bu olmadı yıkayalım. O olmadı aşı. Aşı niye işe yaramadı, şu ilacı kullanın … diye uzayacak muhtemelen

Mini2019

Özür dilerim. Gönderileri karıştırmışım.
Kazıntı ve kültür baktırın. Mantarın hangi tür olduğunu öğrenmeniz lazım.
Türünü öğrendikten sonra tedavi çok kolay. 2 doz aşı ve mantar gider.
Bu süreçte bağışıklığı yükseltmek için enjeksyon yaptırabilirsiniz.
Çok endişelenirseniz kanına baktırıp mantar aşısını öyle yaptırabilirsiniz.

sunnyv

Sadece ''Kedinizde pire olabilir. Verdiğiniz mama alerji yapmış olabilir. Mantar olabilir…'' yazmışsınız. Başka bir yorum göremiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

sunnyv

Gözle bakıp mantar demesi ve verdiği sprey bana da mantıklı gelmemişti böyle bir test olduğunu bilmiyordum. Teşekkür ederim veterinerimizden test isteyeceğim

Mini2019

Veterinerler mantarı genelde bakar bakmaz anlar. Sadece mantarın türünü belirlemek için kültür bakarlar. Genel geçer çözümlere bu durumlarda sıcak bakamıyorum