Kedim Balkonuma Kaka Yapıyor

kediasigi11

Arkadaşlar merhaba acilen cevap almak istediğim bir soru var 4. katta oturuyoruz ve kedimizi bahçede besliyoruz yani sokak kedisi iki senedir besliyorum fakat hiçbir zaman böyle davranışı olmamıştı resmen kapımın önündeki betona birkaç kez farklı yerlerine kakasını yapıyor ve diğer katlara da değil sadece benim katıma yapıyor sebebi nedir nasıl engel olabilirim birkaç yöntem denemeye çalıştım ama her defasında ısrarla devam ediyor

4 CEVAP

aslihan_e

İshal var mı? Yoksa sadece oranın kendisine ait olduğunu göstermek istiyor olabilir. Yine de parazit uygulaması yapmıyorsanız yapın, iç parazit yüzünden karnı ağrıyor olabilir. Ona tuvalet koysanız olmaz mı?

kediasigi11

aslında apartmanın kedisiymiş biz de bir iki yıldır bakıyorduk seviyorduk ama böyle huyları yoktu sonra bie gün kapımıza kakasını yapmış ve dediğiniz gibi ishal şeklinde hatta kanlı gibiydi ama beslediğimizde çok iyi görünüyordu yani kaka ona ait mi onu da tam bilmiyoruz tahmin ediyoruz sadece acaba ne yapmamız gerek

kediasigi11

bir de zaten bahçesi var apartmanın her taraf toprak yani ekstra bir tuvalete ihtiyaç duyacağını düşünmüyorduk

aslihan_e

Siz bir şey yapamazsınız veteriner görmesi gerekli. Kediler rahatsızken bilerek göz önüne tuvalet yapıyorlar. Size rahatsızlığını göstermek istemiş olmalı. En azından yarım doz parazit hapı verin, parazit ihtimali aradan çıksın. 21 gün sonra bir yarım doz daha verin.