Kedim Bu Sabahtan Beri İdrarıni Yapamiyor

EmineKalkan

Kedim bu sabahtan beri idrarıni yapamıyor. Kum kabına bir kaç defa gidip geldiğini gördüm ama bir şey yapmadı. Ayrıca orasını da yalayıp duruyor. Akşam 19 gibi veterinere götürdüm.tontgenle baktı ve kesenin dolu olduğunu,sondayla alınması gerektigini soyledi. Anesteziden korktuğum icin kan değerlerine baktırmak istedim. Bağışıklığı düşük çıktı ve riske girmek istemedim, sonda taktirmadim. Kedimi sabaha kadar gozlemlemem üzere anlaştık ve uriner sistem için ağızdan alınan tüp içerisinde bir sıvıyla veterinerden ayrıldım. Düşüncelerinizi almak istiyorum. Kedim 5 yaşında kısır. Wbc si tahlilde düşük çıktı. Oğlumu kaybetmek istemiyorum ama iki durumda da risk çok fazla. Lütfen yol gösterin.

10 CEVAP

EmineKalkan

Güncelleme: kedim bu sabah uzun süre kumda kalmasına rağmen yine yapamadı ve birazdan veterinere götürüyorum sonda takılması için. çok üzüntülü ve kaygılıyım ama başka seçeneğim yok. umarım oğlum hicbir sorun geçirmez

kj0122

Bizde aynı durumu yaşamıştık hekimlik bize lasix 40 mg tableti söylemişti 3 gün ilacın bir tanesinin 4’te 1’ini verin şeklinde çok güzel idrar söktürüyor hekiminize ulaşabiliyorsanız danışın açık eczane bulup temin edebilirsiniz ama kesinlikle hekiminize danışın ters reaksiyon göstermesin geçmiş olsun sadece tavsiyedir

EmineKalkan

Cevap için teşekkür ederim. Fakat oğlum daha önce mesanesinde kristallesme yaşamisti ve şimdi idrar yolunda tıkanma olduğunu ve o yüzden yapamadığını söylüyorlar. Sizdeki böyle bir durum muydu?

kj0122

Estağfirullah rica ederim benim kedimde hem böbrek hem idrar kesesinde kristaller mevcut o yüzden az ve sık idrar çıkışı mevcut kristallerin birazı çözelmesi lazım diyet mamayla geri kalanları operasyonla alcaklar bağışıklığıda düşük olduğu için hekimimiz tam tıkanmada bunu önermişti sadece 1 gün idrar yapamadı o da çok şükür güzel söktürdü 24 saati geçmemesi lazım idrar çıkışında tıkanıklık o yüzden özellikle imkan varsa şu anda hekiminize danışıp nöbetçi eczaneden temin edin derim

Ahudr

Keşke sonda taktirsaydiniz doluymus madem 7 24 nobetci veterinere mi goturseniz acaba tikaniklik ilacla acilirmiymis veteriner ne dedi bu duruma

Ahudr

Bu arada kristallesme icin ozel mama kullaniyor muydunuz ne zaman olmustu en son

EmineKalkan

Veteriner tabi ki sonda takilmasini istedi. Ama ben bağışıklığı düşük olduğu için anesteziden uyanamayacagini düşündüm ve bir iki damla da olsa yapar umuduyla sabaha kadar bekleyeceğim başında. Veterinerden gelince yaş mama yedi, bütün gün su icmemisti içti, veterinerin tavsiyesi 2 ml su an adını hatirlamadigim uriner sağlıkla ilgili sıvıyı verdim. Şu an uyuyor. eğer sabah da yapmazsa artık mecbur sonda taktıracağım

EmineKalkan

Kristallesme en son 2021 de oldu ve bir iki paket özel mama kullanıp bırakmak zorunda kaldım fiyatından ötürü. Kedim de zaten düzelmişti.

ssedef28

merhaba kullandığınız 2 ml olan sıvı vetqom uri renew ya da vetqom renal renew olabilir mi?? ben de kedimin idrarında kan gördüğümde veteriner bu ürünü vermişti neredeyse 2 ay kullandık çok iyi gelmişti kedime umarım sizinki de en kısa sürede iyileşir geçmiş olsun

kj0122

Güzel haberlerle dönüş yapmanız dileğiyle tekrarından çok geçmiş olsun