Hipoalerjenik Mama

Hurmisimm

Hipoalerjenik kisir kedi mamasi oneriniz var mi ? Tercihen kuzu yada sigir etli . Brit care ishal yapiyor mj

10 CEVAP

Mini2019

hem hipo olup hem kısır olan bir mama bilmiyorum..

tavuk ya da et içeriği olmaksızın şu mamayı önerebilirim,

royal canin hipolaerjenik ,

Aslibktss

Nd markasının kuzulu kısır var birde fitmin markasının sığır etli kısır maması var diye biliyorum benim kedimde alerjik tavuk ve balık yiyince kaşınıp ishal oluyor nd kuzulu kullanıyorum şuan

Mini2019

** düzeltiyorum
Hills Science Plan Hypoallergenic
Bu yeni bir mama. Et proteini yok. Denenebilir

Ahudr

Tedavi amaçlıysa hills genel kullanım içinse proplanin okyanus balıklısı tavuk alerjisi olan kedilere iyi geliyor eger alerji tavuktansa

Ahudr

Nd kuzuluda balik yagi var kasinmasini onleyemezsiniz onunla aslibktss Royal caninde de soya var genelde soyada alerjiktir onunlada bir yere varilamaz en iyisi hills hipolarjenikte ama tabi jeye alerjisi var onuda yazin hurmisimm

Ahudr

Balik yagi yazmisim pardon tavuk yağı

Ketonmanya

Merhabalar.

Mini2019'un da belirttiği gibi hipoalerjenik kısır kedi maması piyasada yok diye biliyorum ben de. Ek üriner sistem sağlığı takviyeleri vermek gerekebiliyor. Eğer bütçeniz izin verecekse birinci önerim tabii ki Virbac, bir tık daha uygun fiyatlısı da Proplan. Biz uzun süre bunları karıştırarak kullandıktan sonra bütçemiz daralınca Royal Canin'e geçtik ama ondan pek memnun değiliz. Hem kedilerimizi doyurmadığını hissediyoruz hem de tüy yapılarını bozduğunu gözlemliyoruz. 7 kiloluk paket almıştık, bitmesine yakın Virbac ya da Proplan'dan uygun olanını alıp karıştırarak yine eskiye geçiş yapacağız.

Bol patili günler dilerim. :)

Sudenur_g

Veterinerlerin satışını yaptı Hills'in Z/d' si var.

Hurmisimm

Hepinize cok tesekkur ederim onerilerinizi dikkate alacagim

Fistikpasa

Brit care in var kısır hipoalerjenik maması tavşanlı bir dönem kullanmıştım kedilerim severek yiyolardı. Brit care kedilerimden hiçbirini ishal yapmadı, geçiş süresini ekstra uzun tutarsınız hiç bir sorun olmaz