Kedimin Arka Ayakları Tutmuyor

Merhaba öncelikle kedim 7 yaşında gayet sağlıklı bir kediydi sabah güne gayet güzel.baslamisken bir anda hızlı nefes alıp verip katılmaya titremeye başladı tuvalete çok fazla gitti ancak 4 kere çiş bir de kaka yaptı hiçbir şekilde dokundurmamaya karanlık yerlere gitmeye çalışıyordu ama yürürken bağırıyordu. 3 gün veterinere gittik tahliller rontgenler bakıldı ancak bir şey teşhis edemediler eve geldiğimiz de nefes alıp vermesi normal yemek yemesinde de sorun yok ama arka ayakları resmen felç olmuş gibi zorla yürüyor sürünerek diyanetten süphelendi hekimler ancak testi temiz çıktı anal kese boşalttık muhtemelen düzelir dendi ancak daha kötü durumu idrar yolu enfeksiyonu var dedi ilaç verdi. Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu enfeksiyon yurumede zorluğa sebep verir mi veterinere kendini çok kasıyor hiç sesini çıkarmıyor o nedenle anlayamıyor mu acaba diye düşünüyorum lütfen yardımcı olur musunuz

2 CEVAP

Lütfen acil yardım enfeksiyon ayaklarda güçsüzlük dengesizlige sebep verir mi bir bağırması bir şeyi yok nefesi normal uyuyor ama ayaklarına ve arka kısmına dokununca sinirleniyor hemen hissedemiyor diye korktum ama hissediyor galiba yoksa niye sırf dokununca bile tepki versin lütfen yardımcı olun 3 gündür hiç anlam veremedim veterinerler de bir şey söylemiyorlar enfeksiyon dendi proteini yüksek çıkmış birde

diana11

Merhabalar. Benim kedim 6 yaşında. Gayet sağlıklı ve enerjik bir kediydi. Dün arka ayakları tutmamaya başladı durduk yere, felç gibiydi arka kısmı, bu şekilde bulduk ve hemen hastaneye götürdük. Hipertrofik Kardiyomiyopati dediler maalesef dün kaybettik. Pıhtı atmış. Ameliyata bile alamadılar. Kalp hastalığı olabilir küçüklükten ve hiç belirti göstermedi düne kadar. Ekg isteyin kalple ilgili bir şey olmasın. Çok sessiz bir hastalık birden hiçbir belirti olmadan aniden ortaya çıkabiliyor ve acil müdahale edilmesi gerekiyor. Geçmiş olsun, çok üzüldüm