Annesi Ölmüş Yavru Kediler

Melikei06

Daha bir günlükler göbeklerinde kordon duruyor ne yapacağımı şaşırdım evde iki kedim var ve gelen kedilere agresif davranıyorlar 2 3 saate bir biberon mama verip onları sıcak tutuyorum ne yapmam lazım bilmiyorum onları o şekilde çocukların elinde görünce arkamı dönüp gidemedim ne olur biri yardım etsin bilgi versin emziren kedisi varsa süt anne olsun bilmiyorum

5 CEVAP

Sezgek

Emziren kedi bulabilseniz çok iyi olur ama bulamazsanız tuvaletlerini de siz yaptırmanız gerekiyor bu çok önemli ıslak bir peçete ile popolarını yavaş yavaş silin anneleri yalayarak tuvaletini yapmaları için uyarır yavrularını yavrular kendiliğinden yapamazlar tuvaletlerini onun dışında vete danışarak nasıl ilerleyeceğinizi öğrenebilirisin zaten şu anda besleyebileceğiniz tek şey yavru kediler için süt tozu diğer kedilerinizle aynı yerde olmamalarına dikkat edin yavruları kıskançlıktan bozabilirler

ssedef28

tuvalet için peçete poposunu tahriş edebilir pamuk kullanmanız daha iyi olur. besledikten sonra tuvaletini mutlaka yaptırmanız gerekiyor çişi her tuvalette yapıyorlar ama kaka günde 1 defa ve sarı oluyor normal kedi kakası renginde değil. süt tozunu içirdikten sonra da gaz çıkartabilirsiniz sırtına yavaşça vurarak o şekilde geğiriyorlar :D 1 günlük kedide biberon emme refleksi varsa emin olun yaşatırsınız saati saatine besleme, tuvalet yaptırırsanız

Sevilayyyyy

Hangi şehirde yaşıyorsanız şehrinizi, telefon numaranızı ya da sosyal medya hesabınızı, kedilerin durumunu ve süt anne aradığınızı belirten bir mesaj hazırlayın. Masum gözler gibi bilinen, takipçisi çok hayvansever sayfalara bu mesajı atın. Hemen paylaşacaklardır. Ben de bu sayede çabucak anneleri ölen kedilere süt anne bulmuştum. Bazı anne kediler de doğumda yavrularını kaybediyor onlar için de sorun oluyor süt verememek, rahatsız oluyorlar vermeyince. Böylelikle iki taraf için de iyi olabilir.

Melikei06

Bir tanesi öldü diğeri hayatta hala

Emirrckr

Bu aralar çok fazla emziren kedi var,şehrinizdeki derneklerle iletişime geçin onlar yaysın,süt anne bulunsun.
Bu kadar küçük bir kediyi yaşatmak çok zor imkansız değil ama gerçekten zor.