Sokaktan Aldıgım Kedi Ve Evdeki Kedim Anlaşmıyor

Mia1roz3

Merhaba 1 aya yakındır sokaktan kedi aldım aşılarını yaptım artık neyse kedimle tanıştırdım kedim biraz hırladı falan ama bişey yapmadı bu sokaktan aldığım kedi kedime saldırıyor kedim daha önce hiç böyle 2.kediyle yakın olmadığı için inanılmaz korktu ve sokaktaki normalde odadayken çok uysal bir kediydi ama benim kedime sürekli saldırıyor ne yapsam bilemedim kendi kedimi öyle görünce de dayanamıyoruz sokaktakini sahiplendireceğim sanırım ama zaten sokağa atılmıştı aslında hiç vermek istemiyorum ama benim kedime de durmadan saldırıyo benimki çok ürkek çok korktu alışacak gibi degiller veterinerim zorlamayın dedi kendi kedimin psikolojisi için

5 CEVAP

Cennet29

Kediler birden bire yan yana getirilmez. Bunun aşamaları var onları uyguladınız mı

Cennet29

Gimcat relax macun var ikisine de kullanabilirsiniz bi süre. Bu sakinleşmelerini sağlayabilir. Yeme içme tuvaletleri dip dibe olmasın birinin malzemeleri bir odada diğerinin diğer odada olsun. Kendileri istemedikçe bir araya gelmesinler zamanla o dengeyi kurabilirler. Biraz daha zaman tanıyın isterseniz

Mia1roz3

Öyle yaptım her şeyleri ayrı zaten yeni gelenin eşyaları farklı odada geceleri de kapatıyorum odaya yanımda uyuyor kavga edip bütün gece iyice stres olmasınlar diye. Biraz daha zaman tanıcam ama nasıl olcak bilemedim teşekkürler cevap için

Mia1roz3

Evet 15 gun kokuları alıştırdım sokaktaki de aşısını falan oldu sonra önce box a koydum sonra yavaş yavaş açtım falan benim evdeki kedim daaha önce hiç bir kediyle olmadığı için bu kadar yakın hırladı biraz ses çıkardı sokaktaki evi gezerken arkasından gidip hırlıyodu falan sokaktaki de bişey yapmıyodu ilk sonra iyi bari anlaşırlar diye düşündüm ama sokaktan getirdiğim birden kedime saldırıyor kedim şimdi inanılmaz korkuyor çok stres oldu yani zamanla alıştırarak yaptım aslında ama

Hfter

Kediler alışabildi mi acaba