Kedi Pankreatit Ve Böbrek Yetmezliği

Aminto

kızım 10 yaşında pankreatit ve böbrek yetmezliği çıktı. 5 gündür veterinerde daha bugün biyokimya için yeterli kanı verebildi 2 gün daha serum alıp gerekli ilaçları ve özel mama alacak. aranızda bu hastalıklarla ilgili deneyimi olan varsa deneyimlerini yazabilir mi iyileşme süreci ile ilgili biraz yaşlı olduğu için çok fazla korkuyoruz. umarım ilk göz ağrım iyileşir.

7 CEVAP

sulebb

Belirtilerinin neydi acaba,bizim kedimizde de kusma problemi var ayrıca bugün ateşi var ,veteriner toparladım diye vitamin ve ateş düşürücü verdi yarın böbrek olabilir kan bakacağız dedi

Çok geçmiş olsun. Benim ilk göz ağrım Pati’m 14 yaşında Siyam. 5 martta önce böbrek fonksiyonlarının kötü olması sebebiyle 10 gün klinikte kaldı ve serum aldı. Ancak bu süreçte hiç bir şey yemedi. Eve geldi ve durumu çok kötüydü. Halsiz, iştahsız be huzursuzdu. Kontrole götürdüm ve tekrar seruma başladılar 2 hafta klinikte kaldı ve artık kronik böbrek yetmezliği var dendi.Çok stresliydi ve yine hiç bir şey yemiyordu. 3,5 kg kedim 2,3 kg ye düştü. Beyaz köpük şeklinde kusmaları var. Şimdi evde ve renal yaş mamayı sulandırıp rondodan geçiriyorum ve şırıngayla besliyorum. Kızım çok yıprandı çok üzülüyorum ve onu kaybetmek istemiyorum. Çok araştırdım kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Böbrek hastalarının iyileşme durumları söz konusu değil. Ancak daha konforlu bir yaşam sürsün istiyorum :(

Aminto

iki gün sonra evde devam edeceğiz tedaviye özel klinik maması ile.

sulebb

Çok geçmiş olsun ayrıca

Aminto

Kusma belirtisi ilerleyen gibi günlerde halsizlik vardı

Çok geçmiş olsun. Benim ilk göz ağrım Pati’m 14 yaşında Siyam. 5 martta önce böbrek fonksiyonlarının kötü olması sebebiyle 10 gün klinikte kaldı ve serum aldı. Ancak bu süreçte hiç bir şey yemedi. Eve geldi ve durumu çok kötüydü. Halsiz, iştahsız be huzursuzdu. Kontrole götürdüm ve tekrar seruma başladılar 2 hafta klinikte kaldı ve artık kronik böbrek yetmezliği var dendi.Çok stresliydi ve yine hiç bir şey yemiyordu. 3,5 kg kedim 2,3 kg ye düştü. Beyaz köpük şeklinde kusmaları var. Şimdi evde ve renal yaş mamayı sulandırıp rondodan geçiriyorum ve şırıngayla besliyorum. Kızım çok yıprandı çok üzülüyorum ve onu kaybetmek istemiyorum. Çok araştırdım kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Böbrek hastalarının iyileşme durumları söz konusu değil. Ancak daha konforlu bir yaşam sürsün istiyorum :(

Aminto

Irmakpati çok geçmiş olsun çok zor bir durum ama iyileşecek ikiside sizin içinde dua edeceğim