Kedim Tuvalete Çıkamıyor

Glibebek

Merhaba kedimi ramazan bayramında 5 gün evde bıraktım ancak her gün ne kadar uzakta olsamda birkaç saat yanında vakit geçirdim şimdi yaklaşık 15 gündür doğru düzgün tuvalete gitmiyor sürekli veterinere götürüyorum lavman serum röntgen yapıp gönderiyorlar mide de bağıraakta doluluk var kabızlık giderici ilaçla da çok az çıkıyor çıktığı zaman kakası inanılmaz sert tüy yumaklarından dolayı ancak bugün tekrar veterinere götürdüğümde yine aynı işlemler yapıldı ve aşırı ücret talep ettiler kedim iyileşse iyi ama hiçbir işe yaramıyor sanırım veterinerde bu durumu kullanıyor buna kesin kanaat getirdim ben üzüldükçe hep bir şeyler deniyor tahlil yapıldı bir şey çıkmadı gayet iyi sonuçlar tek sorun çok yiyip içmiyor tuvalete çıkmıyor aranızda bu sorunu yaşayan var mı ne kadar sürdü lütfen bana yardımcı olabilir misiniz? Yavrum zayıfladı da ama dediğim gibi bağırsaklar mide dolu 😔😢

6 CEVAP

Ahudr

Tüy yumağı icin ne kullaniyorsunuz hangi mamayı yiyor ve su tuketimi nasil.Ayrica hangi takviyeleri kullaniyorsunuz probiyotik vs ne onerdi veteriner.Bagirsakta yabanci madde kaynakli tikaniklik olmadigina emin miyiz farkli bir veterinerde daha gerekli kontrolleri yaptirin.Tuy yumagi icin kesinlikle vitasigna hairlax kullanin.Mamasini mutlaka degistirin brit serilerinden deneyebilirsiniz.Günlük olarak yaş mama verin icerisine su takviyesi yapın ayrica cok az miktarda bal kabağı haslayıp ezin yas mamasina bir kac gun az miktarda ekleyin.Ama öncelikle farkli bir hekime daha gösterin mutlaka dediginiz gibi biraz firsatciliga dönmüs sanki oradaki durum doğru veterineri bulmak bazen zaman alabiliyor.Cok gecmis olsun sifalar dilerim

Glibebek

Öncelikle teşekkür ederim royal canin bağırsak için mama veriyorum çok az su içiyor mama yiyor ama mutlaka yiyor ödül kremaları var onları hala keyifle yiyor bağırsak için bitkisel ilaçlar kullanıyor ama şuan bir süre götürebilme durumum imkanım yok o derece bittim zaten ödemenin de bi kısmını yapabildim gerisini yapamadım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

Glibebek

Öncelikle teşekkür ederim royal canin bağırsak için mama veriyorum çok az su içiyor mama yiyor ama mutlaka yiyor ödül kremaları var onları hala keyifle yiyor bağırsak için bitkisel ilaçlar kullanıyor ama şuan bir süre götürebilme durumum imkanım yok o derece bittim zaten ödemenin de bi kısmını yapabildim gerisini yapamadım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

Glibebek

Yaş mama kesinlikle yemiyor oldu olası hiç sevmez hani oyuncak olsa geçiş olmazdı demişti veteriner azda olsa çıkıyor zaten çıkanlar öyle birbirine yapışık tüyler ki 😔

Ahudr

Haklisiniz maalesef cok pahaliya patliyor klinik islemler.O zaman hairlax alin belki tuy yumagindan kaynaklanan bir tikanikliktir 1 hafta kullansin tamamen söktürür

Ahudr

Benim kedimde su icmiyor sivi ödülleri sulandirirak veriyorum