Kedim Hamile Yardım

Efsa_kk

Kedim hamile 14aylık bir smokin biliyorsunız kı cins bir kedi değil yavrularım da öyle olmuycak cins kediler çabuk yuva bulabiliyor ama benim bebeklerimi ben nasıl sahiplendirebilirim? Annemiz çok sağlıklı ve çok zeki bir kedi suyu cok seviyor bilmiyorum stresliyim

4 CEVAP

dollfacepersian

Yavruları nasıl sahiplendireceğinizi bilmiyorsanız kedinizi neden çiftleştirdiniz yada çiftleşmesine izin verdiniz acaba?

Derdedermanim

Sokagınızdaki kediler kısır değilmiş bunu anlamış oldunuz bu tecrübeyle.Eleştiriye açık olmak lazım herşeyden önce.Kediler sokağa alıştırılırsa onlar için gebelik ben basit sorun teşkil ediyor aslında tedavisi mümkün olmuyan öldürücü hastalıklara yakalanıyor bu hastalıkları taşıyor hatta yavrularına bulaştırıyorlar ve sokağa alışan kedi evde durmaz kısırlaştırsanızda çıkacaktır bazı insanlar sokaklar onların doğal ortamı dşye düşünüyor oysa değil yada kızgınlık döneminde bazı şikayetlerden kurtulabilmek niçin salıyorlar o an için kurtulmuş sayıyorlar kendilerini ben bunları yaptınız demiyorum tartışma ortamıda oluşturmuyorum fakat bu cevabı tek siz okumuyorsunuz bunu hesaba katın lütfen sonra trafik kazaları...
Evde yaşıyan kedi için balkon ve pencereden düşmek sokakta yaşıyan hayvan için fib fev gibi hastalıklar ve trafik kazası onların kaçınılmaz sonu oluyor çoğu kez ama bu tecrübeler anlatılsada herkes kendine bir çıkarım yapıp aklına estiği gibi davranıcak bu da bir gerçek ama sonucu değiştirmicek bu.

dollfacepersian

Bende gayet normal bir şekilde sordum, çünkü sorulması gereken önemli bir soruydu bence. Anladığım kadarıyla bu durumun olması sizi kötü etkilemiş ve ihmaliniz yüzünden olduğunu düşünüyorsunuz ki kötü bir amaçla sorulmuş bir soru gibi geldi size. Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

Yardım konusunda bizlerinde yapabileceği pek bir şey yok,şuraya buraya ilan verebilirsiniz demek dışında. Mesela Instagram da kesmeseker, peggy_dilek, askpatinefestir, sosyopet, sahaykoder, havsev, haytap gibi bol takipçili hayvan sahiplendirme sayfalarıyla iletişime geçebilirsiniz. Site olarak pet arkadaş ve burası olabilir

Efsa_kk

Bu tavsiye ve teçrübe aktarabilecek arkadaşlar için bir başıktı ve kedim evde kapalı kalan kedilerden değil 5,6aylıkken depresyona girdi sürekli mutsuz ve sinirliydi biz de müstakil bir evde ve güvenli bir mahallede oturduğunuz için bahçeye de salabiliriz diye düşündük bahçedeki kedilerimizin de hepsi kısır kedim kısırlaştırılıcak elbette fakat 1yaşını doldurmasını bekledik tabi bu dişi kedilerde önemli değil ama önlem dedi veterinerimimiz ve kısırlaştımak için gittik geçen haftalarda hatta ondan önce de şüphelendiğim için bir sürü başlık açmıştım acaba hamile mi diye ama gittiğimizde hamile olduğu kesinleşti kedimin yapıcak bir şey yok ama sadece arkadaşca tavsiyeler için sormuştum fakat...