Yeni Kedi Ve Evdeki Kedi Anlasamamasi

Lilysko

Yeni bir kedi sahiplendik evdeki kediyle anlasamiyorlar birde yeni aldigimiz kedi kizana girdi evdeki kedimiz dişi ve kısır nasil anlasacaklar.evdeki kedi yeniyi surekli sıkıştırıp duruyo kedi yerinden çıkıp mama su yiyip icemez hale geldi

6 CEVAP

Ketonmanya

Rica ederim ne demek.

Bu arada annem de kendi kedilerinde benzer süreçlerden geçmişti. Bir dişi kedisi vardı, sokaktan yeni doğum yapmış bir dişi kediyi daha evine aldı. Yavrusunu sahiplendirdikten sonra tam kısırlaştırmak üzereyken sonradan gelen kedi kızgınlığa girdi. Kızgınlığa girene kadar annemin kendi kedisiyle çok sert kavgalar eden kedi, kızgınlığının da etkisiyle annemin kedisine sırnaşmaya, saldırganlık göstermeyi bırakıp ona yanaşmaya başladı. Annemin kedisi de kendisine uzatılan bu zeytin dalını geri çevirmedi, o da ona karşı yumuşadı. :) Şu an can ciğer kuzu sarması gibiler, bir an bile ayrılmıyorlar. Belki sizin için de bu kızgınlık bir kurtuluş olur bakarsınız.

Bol patili günler dilerim. :)

Lilysko

Çok cok teşekkürler galiba bizimde öyle olacak suan kendi kedimiz sakinleşti yeni gelen kediye yaklasmaya basladi etrafta birbirlerini etrafında dolaşıyorlar birbirlerine patinatma tislama falan bitti gibi 🐈‍⬛

Ketonmanya

Merhabalar.

Aynı durumu yaşadık, hatta bire bir aynı durumu. Tek fark bizim anlaşamayan iki kedimizin de erkek olması. Benim ve eşimin kedilerimizi bir araya getirdikten sonra yaşadık. 5 ay boyunca bu şekilde idare ettik. Sorduğumuz herkes biraz sabır, biraz sabır dedikçe bir bildikleri vardır diye düşünüp sabrettik. Biz daha uzun süreler de sabrederdik aslında ama benim oğlumun mama yiyemediği için zayıflamaya başlaması ve stres kaynaklı egzamalarının çıkmasından sonra ona bu işkenceyi daha fazla yapmaya gönlümüz razı olmadı ve benim kedimi anneme vermek zorunda kaldık. Süreç zamanla iyileşeceğine daha da kötüye gidince bu hiç istemediğim kararı vermek zorunda kaldım. Tıpkı anlattığınız gibi sığındığı bir köşeden dışarı ihtiyaçlarını gidermek için ne zaman çıkmaya kalksa eşimin kedisi onu döverek oraya sokuyordu yine. İkimiz de çalışıyoruz, akşamları işten döndüğümde benim nezaretimle dışarı çıkıyordu o delikten; mama, su, tuvalet ihtiyaçlarını giderip yeniden kaçar gibi giriyordu içeri.

Bunları yaşadığım için yazıyorum, sizin umudunuzu kırmak için değil. Belki süreç sizde daha farklı işleyecek ve iyiye gidecek. Siz iki kediyi bir araya getireli ne kadar oldu bilmiyorum ama daha yeniyse ben de size bir süre sabretmenizi tavsiye edeceğim bana tavsiye edildiği gibi. Ama bu süreçte de mutlaka bir B planı oluşturmalı, kedilerden birini sahiplendirmek zorunda kalırsanız güveneceğiniz birini bulmalısınız. Umarım sizin için her şey iyiye varır sonunda.

Bol patili günler dilerim.

Lilysko

Cok teşekkürler guzel cvbiniz için bizde aynı sekilde yeni kedinjn ihtiyaclarini işten gelince karsiliyoruz.daha 10 gun oldu işin en kötü yani yeni kedimiz kizana girdi cikmaz bir duruma girdik🙄

Lilysko

Cok teşekkürler guzel cvbiniz için bizde aynı sekilde yeni kedinjn ihtiyaclarini işten gelince karsiliyoruz.daha 10 gun oldu işin en kötü yani yeni kedimiz kizana girdi cikmaz bir duruma girdik🙄

Lilysko

Cok teşekkürler guzel cvbiniz için bizde aynı sekilde yeni kedinjn ihtiyaclarini işten gelince karsiliyoruz.daha 10 gun oldu işin en kötü yani yeni kedimiz kizana girdi cikmaz bir duruma girdik🙄