Eve Yeni Kedi Eski Kedi Kavgası

Mia1roz3

Merhaba alıştırma sürecindeyim de birbirlerine kavga ederken ayırıyorum çünkü yeni gelen evdekine saldırıyor evdeki ilk kez bi kedi gördüğü için ben anında ayırıyorum böyle de alışırlar mı (evdeki 3 yaşında erkek yeni gelen 2 yaş erkek ikisi de kısır) yeni geleni sokağa atılmış onu sahiplendim o sokakta kaldığı için kendini savunabilir belki de ben evdeki kedimden korktum bişey olmasın diye anında ayırıyorum

5 CEVAP

Hanimhanim

Üzülmeyin daha yeniler alışma biraz sürer tıpkı eve yeni gelen kardeş kıskançlığı ama sizin tersi olmuş biraz zaman tanıyın ikisinede aynı yaklaşım da bulunun evdekine daha çok ilgi gösteriyorsaniz diğeri dışlanmış hissedebilir ikisi ile oyun oynayın kaynasirlar zaman lazım vermeyin onu madem kurtatmissiniz oda uyum sağlar zaman gerekir ayrı tutulduğunu hissediyor olabilir
Allah yardımcınız olsun çok güzel bir şey yapmışsınız

Mia1roz3

Evdeki kedim tam sırtüstü rahat uzanıyor bu yeni gelen kedi hemen uyudugunu gorunce saldırıya geçiyor bi kaç defa tuttum öyle tam koşarken falan odaya koydum kedim o dışarıdayken asla yemek yemiyo tuvaletini falan da yapmıyor inanılmaz gergin oluyor sokaktaki de hic umurunda degil kendi kedimin mamasını yiyor kumuna falan yapıyor. (Onun mama su ve kum kabı ayrı odada ama gidip benim kediminkine yapıyor) yani anlamadım ne yapmamm lazım aslında sokaktaki çok inanılmaz uysal keşke kedime saldırmasa :( kedim tam uyuyor bu hemen saldırmaya başlıyor anlamadım ne yapacağımı şaşırdım bunu da hiç vermek istemiyorum ama nasıl anlaşırlar evdeki çok gergin korkuyorum streslenip hasta falan olmasın da. Sokaktan gelen kuduz aşısı iç dış parazit ve ilk karma aşısını da oldu bu arada testleri de gayet sağlıklı her şeyi bulacı bir şeyi de yok kumuna yaptıgı an ben temizledim yine ama benimki çok gergin zaten nasıl çözüm bulabiliriz bilmiyorum cidden alışırlar mı bilemedim benimki evde çok gergin çok mutsuz bu kedi odaya girene kadar huzursuz resmen

Mia1roz3

Arkadaşlar sürekli kedim dayak yiyor ne yapayım ya 😢😢😢

Hanimhanim

Üzülmeyin daha yeniler alışma biraz sürer tıpkı eve yeni gelen kardeş kıskançlığı ama sizin tersi olmuş biraz zaman tanıyın ikisinede aynı yaklaşım da bulunun evdekine daha çok ilgi gösteriyorsaniz diğeri dışlanmış hissedebilir ikisi ile oyun oynayın kaynasirlar zaman lazım vermeyin onu madem kurtatmissiniz oda uyum sağlar zaman gerekir ayrı tutulduğunu hissediyor olabilir
Allah yardımcınız olsun çok güzel bir şey yapmışsınız

Mia1roz3

Teşekkür ederim bizde tersi oldu gerçekten evdeki inanılmaz korkak diğeri de korkak ama bizim evdeki hırlayınca kendini savunmak amaçlı saldırıyor 10 gün oldu evdeki dayak yiyo sokaktan aldığımı gece yanımda uyutuyorum odada benimki kedi ortalıkta dolanınca yemek su tuvalet hiçbirşey yapmıyor inanılmaz stres oluyor yani 😔😔 keşke anlaşsalar bi 10 gün daha bekleyeceğim ama olmazsa içim giderek sahip arayacağım hiç istemiyorum o da alıştı bizde alıştık inanılmaz sevecen zaten ama 😢 keşke anlaşsalar çok üzülüyorum