Ağlar Gibi Bağırma

mervegomis

Yine kafama takılan bir konu daha… erkek kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdım. Biz sürekli seyahat eden bir anne oğuluz. Şehir dışı 4 saatlik yolculuk ile ablama geliyorum sık sık ve her gelişimde en az 10 gün kalıyorum. Kedim alışkın ablamın evini de seviyor. Ama eniştemin alerjisi olduğu için sadece yatak odasına sokamıyoruz kapı hep kapalı oluyor. Kedim sürekli bağırıyor o kapının önüne gelip. Ama bazen kapının önünde olmadan da bağırıyor artık alışkanlık yaptı resmen konuşuyor yani miyavlamak da değil. Nasıl kafasını dağılabilirim nasıl bu bağırma işini bırakabilir. Sanki acı çekiyor gibi bağırıyor ve üzülüyorum. Enerjisini atmak için oyun oynuyorum onunla ama yine aynı fayda yok..

1 CEVAP

aslihan_e

Onun yaptığı şey psikolojik ve önüne geçmeniz mümkün değil. Normalde yatak odanıza alıyorsanız kafası karışıyordur. Öyle duruma gelir ki siz yanında olsanız bile sizi yatak odasında aramaya devam eder. Özellikle yabancılar olduğunda öyle yapıyorlar. Özellikle ablamlar geldiğinde kedilerim beni odamın kapısında arıyorlar. Koridorda gezerek ağlarlar. Oğlum anne burada diyorum yok, sanki benim gerçek annem bu odada diyor. Kaç kedimde aynısı oldu. Kendisini tam olarak güvende hissedemiyor ve sizi aramaya devam ediyor.