40 Günlük Kopegım Saldırıyor

Merhabalar henüz 40 günlük bi köpegim var,sanırım kangal melezi(pek anlamadim ırkını)ve yemek vermem gerektiğinde veya yanlış bi yere gideceği zaman kucağıma almaya çalışıyorum ama oyun oynamakla alakası olmayan bi şekilde dişlerini gösterip hirliyor ve ardından elimi kapmaya çalışıyor,bunu engellemek için ne yapmalıyım?Bilgisi veya deneyimi olan varsa önerilerinizi bekliyorum:)

4 CEVAP

didemkaranfil

Köpeğiniz daha yavru ruhsal bir sorunu olduğunu hiç sanmıyorum.Size hırladığı zaman şşşşttt ya da otoriter bir şekilde hayır deyin ve onunla ilgilenmeyi bırakın.

-Sizinle, Lider olma mücadelesine girmemeleri için;
Yemeği önce siz yedikten sonra onun yemesine izin verin.
Sizin oturduğunuz seviyeye çıkmalarına, aynı koltukta oturmalarına izin vermeyin.
Aynı Seviye de yatmayın.
Bir eşyayı kim alacak mücadelesi/oyunu yapıyorsanız, ona yenilmeyin.
Maması her zaman önünde olmasın. Sadece belirli saatlerde önüne koyun. Ve önüne koymadan önce, mama kabını elinize alın ve bekleyin. Köpeğiniz ulaşmaya çalışacaktır. Yutkunup burnunu mamaya uzatacaktır, sakinleşince mamayı önüne koyun. Elinizi mama kabından çekmeyin,bir 5 saniye bekledikten sonra mamayı elinize alıp tekrar bekleyin, koyun, geri çekin. İstediğim zaman mamanı elinden alıp, istediğim zaman veririm mesajı vermiş oluyorsunuz.

Derdedermanim

Köpekler koluay boyun eğer ya kedi sahipleri ne yapsın kedilerimizin hizmetkarıyız efem)

Ezgiyvz

Ruhsal bir bozukluğu olabilir, bir tedavisi var onun tam bilmiyorum ama araştırın derim.

Veranifer

Derdedermanim bizde de tam tersi kedimiz beni hic isirmadi cizmdi cok sinirlense bile dislerini asla gecirmez tinaklarini cikarmaz asla acitmaz sadece sinirli miyavlar ama yavru kopek ahhh geleli bikac gun oldu ellerim parcalandi kan akitiyor kopekle oynadiktan sonra kedimin alnindan opuyorum sana kurban olayim kopek de neymis be :)