Kediler İçin Sağlıklı Tarifler

Tuanaalsk

Merhaba kedim çok seçici yaş mama bile yemiyor sadece kuru mama vermek istemiyorum yaptığınız kedilerinizin severek tükettiği tarifleriniz var ise benimle paylaşır mısınız?

3 CEVAP

BLCNuray

Merhabalar benim kedim de seçici ama hep yaptığım bir tarif var onu çok seviyor.Tavuk veya tavuk ciğeri kabak,patates,havuç,yumurta,zerdeçal ve biraz pirinç veya şehriye(kediniz kiloluysa koymayın) bu malzemeleri haşlayıp blendırda çekiyorum.Kaplara koyup buzluğa koyuyorum hem ekonomik hem sağlıklı oluyor.

ssedef28

merhaba benim kedim de kuru mama dışında hiçbir şey yemiyor sadece süt ürünlerini seviyor. her gün 1 çay kaşığı sade kefir veriyorum dün et haşladım şırıngayla et suyu içirdim zorla 20-25 ml falan. sade tavuk et haşlayıp suyundan biraz içiriyorum kendisi içmiyor ama şırıngayla yavaş yavaş kendim içiriyorum. yumurta seviyor çok nadiren ayda 1-2 defa yumurta sarısı veriyorum yine çay kaşığı kadar. eğer yaş mama şeklinde püre olarak yapacaksanız yaptığınız gün tüketmesi gerekiyor bilginiz olsun

ilaydacakir

Brokoli, tavuk ya da tavuk ciğeri, biraz havuç, biraz patates falan haşlıyorum ben de zerdeçal ekleyip blendırdan geçiriyorum sonra buz küplerine döküyorum. Mama yiyeceği zaman buzluktan iki küp çıkarıyorum erisin diye çok rahat oluyor