Acil Annesiz Yavru Kediler

Arkadaşlar sıkıntılı bir durumdayım
Oturduğum binada yan bina boşluğuna iki bina arasına anne kedi yavrulamış dün seslerini duydum ben ilk defa ama oradan oturanlardan öğrendiğim kadarıyla 2-3 gündür ağlıyormuş kediler
Ben dün yavru ağlama sesi duydum orada yaş mama vs koydum ama çıkmadı ben 1.5-2 aylık hani biraz kendinde yürüyebilen kedi oraya düştü sanmıştım biraz bekledim çıkmayınca mecbur gittim ses de kesildi aradan 2-3 saat sonra kontrole mama yenmiş mi diye tekrar indim ağlama devam ediyordu bu sefer oraya tırmanmaya çalıştım 3 adet yavru kedi gördüm ama kediler öok küçükler daha paytak yürüyorlar ve felaket derecede ağlıyorlar orada oturan hanfendi kapıya çıktı ve kedilerin çok ağladığını söyledi annesi var mı biliyor musunuz diye sordum ona da bir başkası anneleri var ama öok geziyor demiş
Ben dün ve bugün ara ara baktım ama kediler hep ağlıyor ve anne kedi göremedim orada gece vs hep ağlıyorlarmış hanfendi öyle söyledi
Kedilere ulaşabilmek için 20cm genişliğinde bir koridor düşünün ve koridorun en dibindeler yani oraya girebilme ihtimali yok bir insanın acayip dar
Bu durumda ne yapabilirim acaba ya da anneleri var yok nasıl anlayabilirim
Eğer anneleri yoksa çünkü yazık olacak ama ne yapabileceğimi bilmiyorum 3 tarafı binalar ile kapalı sadece 20cm genişliğinde koridor gibi öok dar bir alan

20 CEVAP

Bizde ondan korkuyoruz, anneleri olsa dahi o ağlama sesleri insanın canını yakıyor yardım edemeyişimiz de daha çok üzüyor
En azından yavrular ulaşılabilecek bir yerde olsa alıp yuva yapıp orada temiz bir kısma koyup takip ederim anne yoksa mecbur alırım çünkü afedersiniz ama tam pisliğin içindeler toz toprak bina pisliği tarzı

Yani oraya mama vs de koyduk kuru yaş yenmedi yani
Normalde mama seçen kedi yavrulayınca en kötü mamayı bile yedi buna şahit oldum yani
Oraya anneleri gelse illa mamalardan yerdi süte ihtiyacı var zaten illa ki yerdi

ssedef28

1,5 saatte bir gidip bakmayın bence birkaç saat bekleyebiliyorsanız bekleyin oradakiler annenin çok gezdiğini söylemiş sizin olmadığınız bir zamanda gelebilir siz de gelmediğini zannedersiniz. yavrular da yeni doğmamış 1 aylık falan var diyorsunuz yeni doğmuş olsaydı sık sık gelirdi ama artık biraz büyüdükleri için belki çok geziyordur siz görmüyorsunuzdur

Yavruları aldık bir şekilde küçük kardeşimi oraya soktuk yavruların gözleri açık ama minicikler 10-15 günlükler ancalar
Bizim burada bir yetişkin kedi ölmüş araba çarpmış geçenlerde belki yavruların annesi olabilir bilmiyorum
Yavruları süt anneye alıştırmaya çalıştım süt anne tıslamadı vs ama emzirmedi de
Kendi yavrularını emzirdi diğerlerini dışladı
Mecbur biberon ile besleyeceğiz

kj0122

Yaş mama bıraktığınızı eklemişsiniz peki mamada bir değişiklik var mıydı yenmiş miydi acaba?

Atlamışım o kısmı kusura bakmayın yaş mama duruyordu yenmemişti hatta mama kurumuş ve karıncalanmıştı
Anne kedi gelseydi yerdi diye düşünüyorum

kj0122

Estağfirullah olabilir insanlık hâli o zaman şüphelendiğiniz kadar var sanırım anne kedi ilgilenmiyorda olabilir doğurup bırakmışsa sadece bazen yaşıyoruz bu gibi durumları biliyorsunuz imkan ve vakit varsa uzaktan en az 2 saat takip edilmeli gün içinde gelmiyorsa anneleri oradan alınmalı bir şekilde o yavrucaklar siz dün duymuşsunuz 24 saate yakın civar 2 3 günden bahseden komşunun dediğine göre belki 72 saati geçmiş tahminen açlıktan bitkin düşmeseler bari

kj0122

Çok geçmiş olsun anladığım kadarıyla ulaşamıyorsunuz tamamen bir ara bizimde binanın banyo havalandırmasının zeminine kedi yavrusu düşmüştü eski evimizde yönetici tarafından ekip çağrılmıştı almışlardı onu ordan orasıda bilirsiniz bina için kısa çaplı karanlık bir alan 7 katlıydı o zaman ölmemesi mucizeydi bizim için en kötü ihtimalle destek gerekecek gibi hayır anlamadığım 20 cm genişlik niye yaparlar biraz vicdan çok ters olmuş gerçekten

Yarın sabahtan ulaşabildiğim en derin iç kısma yine kuru mama koymayı düşündüm anne varsa yer diye sonrasında yedi mi diye kontrol amaçlı okula gittiğim için 2 saatte bir kontrol edemem ama cumartesi günü evde olduğum için büyük ihtimalle 1.5 saatte bir vs otaya gidip bakacağım illa anne ile karışılaşırım eğer oraya geliyorsa gelmiyorsa bir şekilde almaya çalışıcam kedileri
Biraz kötü bir soru olacak ama eğer anneleri yoksa o kediler en fazla aç bir şekilde ne kadar dayanabilirler
Yavruları gördüğüm kadarıyla el kadarlardı ve paytak paytak sürüniyorlardı 1 aydan küçüklerdir

Dxdxm00

Merhaba. Eğer 3 gündür anneleri gelmemişse çok vakitleri olduğunu düşünmüyorum maalesef ki. Acil ekip çağırmalısınız

Anne kedi var mı öğrenebilmek için sabah mama koymaya gittim
Maalesef yavrulardan biri cansız yatıyordu baya bir ses vermediler kedi sesi açtım sesten sonra bir tanesi ağlamaya başladı
Belediyenin sahipsiz hayvanlar merkezini aradım böyle böyle diye biz gelemeyiz itfaiyeyi arayın dediler onu aradık umarım en kısa zamanda gelip yavruları oradan alabilirler

O kadar saçma ki
Geldiler baktılar ışık tuttular kedileri gördüler bunların anneleri vardır siz görmeden geliyordur dediler ve gittiler 2 gün sonra gelmezse anneleri yine ararsınız dediler
2 güne kedilerin yaşayacağı ne malum
3-4 gündür ağlıyorlar devamlı yani

kj0122

Geçen saat sürecinin bilincindeyken nasıl bu kadar rahat ve geniş davranabildiler zamana işliyor şu anda çok saçma 2 güne yaşayamaz onlar belliki anne reddi mevcut ya sabır bu kadar gereksiz insanla aynı ülkede yaşıyor olmak acı verici çok talihsiz bir duruma denk geldiniz gerçekten sabır diliyorum şu süreçte size takibi bırakmazsınız eminim ona ne şüphe de yazık ya insanlıklarına kendi canları değil tabi

kj0122

Siz elinizden gelenin fazlasını yaptınız emin olun yetişebilseniz ekiplerden bile güzel bakacağınıza orada bırakmayacağınıza şüphem yok inşAllah güzel haberlerle dönüş yaparsınız dualarım küçük sizinle

kj0122

dualarım küçük bebekler ve sizinle