Hayvansever Olduğunu İddia Eden İnsanlar Aslında En Büyük Kötülüğümü Yapıyor

Sezgek

Arkadaşlar geçen gün bir videoya denk geldim ve gerçekten bununla ilgili objektif konuşmak istiyorum eğer aynı şeyi burda da yapan varsa yapmamaları gerektiği konusunda da uyarmak istiyorum yer Gaziantep derneğin adını hatırlamıyorum küçük bir kamyonet gelip sokak köpeklerine besleme adı altında çoğunlukla da etsiz kemik parçaları fırlatıyorlar bakın kenara köşeye düzgünce bırakıyorlar demiyorum sokaklara yolların ortasında fırlatıyorlar ve bunun adına besleme diyorlar üzgünüm ama bu besleme yapmak değil bu hayvanları vahşiliği itmek yani sen tüm sokağa kemik parçası atarak hayvanda tüm sokağın onun beslenme yeri olduğu bilincini aşılıyorsun yarın bir gün ordan geçen bir çocuk saldırıya uğradığında halkın büyüyen nefreti senin yüzünden olacak bunu farketmiyorsun yetmiyor sadece kuru kemikle hayvana ciddi risk oluştuyorsun çevre kirliliğine neden oluyorsun yenilmeyen kemiklerde parazit bakteri oluşması ve sonra hayvanlar tarafından tüketilmesi ile hayvanları da hasta ediyorsun bu yapılan hayvan severlik değil eğri oturalım doğru konuşalım ülkemizde çok ciddi bir başıboş köpek sorunu var objektif olalım çeteler halinde dolaşıyorlar gerçekçi olalım hiç birimiz bir yakınımıza kendimize saldırsın istemeyiz bunları göz önünde bulundurarak besleme ya da hayvan severlik adı altında saçma sapan hareketler yapmayalım yoksa köpek sorunu daha da ciddi boyutlara ulaşacak hepimiz hayvan severiz ama şu anda önümüzde olan gerçeklere göz kapamayalım lütfen

7 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Kesinlikle çokça dertlendiğim bir konuya değinmişsiniz, kendi adıma teşekkür ediyorum. Çevrenin kirletilmesi, iyilik yapılırken bir yandan çevreye kötülük yapılması gibi etkileri bir yana, biz hayvanları gerçekten hassasiyetle besleyen kişileri engellemeye çalışan kötü niyetli insanların da ellerine verilen büyük bir koz bu. Ailem de ben de kendi besleme noktalarımızdaki kedilere kuru mama ve konserve ya da ev yapımı yaş mama dışında hiçbir şey vermeyiz. Bunları verirken de yerlere dökmek yerine satın aldığımız tek kullanımlık köpük tabaklara koyarız. Tabakların boşlarını eğer bulabilirsek alır, evde güzelce dezenfekte eder, sonraki seferlerde yeniden kullanırız. Ama bizim dışımızdakilerin sırf vicdanlarını rahatlatmak için bizim besleme noktalarımızda yerlere gelişigüzel bıraktıkları yemek artıkları yüzünden çevredeki hayvan düşmanları tarafından etrafı kirlettiğimiz iddiasıyla mimli durumdayız. Hafta sonlarımız başkalarının yerlere döktükleri salçalı kuru fasulye, çiğ balık kafa ve kılçıkları, ekler pasta, pilav gibi hem kedilerin yememeleri gereken hem de sulu ve döküldükleri yere yayılan, bozulunca da leş gibi kokan artıkları temizleyip dezenfekte etmekle geçiyor. Koyduğumuz yuvaların üzerlerine bu konuyla ilgili yazılar da yapıştırıyoruz ama birkaç günde bir koparıp atıldıkları için o yazıları yenilemek zorunda kalıyoruz. Düşünebiliyor musunuz, "Lütfen yemek artığı dökmeyin, yuvaların çevresini temiz tutun." uyarısını aklı başında bir insan neden koparıp atar ki sanki üzerinde küfür ya da hakaret yazıyormuş gibi? Bu düpedüz kötü niyettir. Orada böyle bir uyarı yazmasın, millet orayı kirletmeye devam etsin ki insanlar pislikten bıkıp yuvaları oradan kaldırtsın, kediler orada beslenmesinler. Amaç tamamen bu, salt kötülük. Normalde milletin bilinçsizliğinin pisliğini enayi gibi temizlemek bize düşmez ama sırf besleme noktalarımız pislikleriyle göze batmasın, şikayet olmasın, kedilerimiz de kendi alanlarında huzur içinde yaşamaya devam edebilsinler diye bu görevi de üstlendik. Kendi adımıza öğüre öğüre bozuk yemek temizlemekten hiç memnun olmasak da işin ucunda kedilerimizin refahı olunca her şeye katlanabiliyoruz. Hatta daha dün annem kendi besleme noktasında gazete kağıdının üzerinde ölü bir Japon balığı bulmuş. İnsan kendi evcil hayvanıyla nasıl bağ kurmaz, nasıl onun ölüsünü başka bir canlıya yem yapar anlamıyorum. Bu, evdeki kedilerimiz öldükten sonra ölülerini köpekler yesin diye köpeklerin olduğu bir yere bırakmakla aynı şey, düşüncesi bile korkunç.

Her insanın tıpkı bizler kadar hassas olmalarını tabii ki beklemiyoruz. Çeşit çeşit, şeytanın uşaklığını bile yapan seviyede insanlar var. Ancak sizin de yazdığını gibi, en azından kendi içimizde bazı insani kurallara dikkat etmek hiç de zor olmasa gerek. Bir işi sırf yapmış olmak için yapmak kolay, zor olan ve başarmamız gereken layığıyla yapmak.

Bol patili günler dilerim.

Sezgek

Aynı savaşı bende veriyorum annemlerin apartmanında kaç kere kavga ettim yemek artığı toplamaktan bıktım kendi yemediğiniz şeyi niye masum canlara layık görüyorsunuz dediğimde onlar hayvan her şeyi yer diyen cahillerle savaşmaktan bıktım belki de sizin dediğiniz gibi bu olay bilerek kötü niyetle bile yapılıyor olabilir ama bana işin ucu kaçıyor gibi geliyor bu işten en zararlı çıkanlardan masum sokak canları oluyor

svvllabsy

Birde mama, su kaplarını atanlar var bir yudum suya muhtaç olun şerefsizler

svvllabsy

Bizim burada kedilere dna kellesi, eti cinle karışık spagetti, taze fasulye turşusu verenler var bazıları plastık tabakkta veriyor gördüğüm gibi atıyorum çöpe bazısı da yere atıyor. Hayır kardeşim orada kuru mama, tavuk varken niye spagetti yesin hayvan

svvllabsy

Bizim burada kedilere dna kellesi, eti cinle karışık spagetti, taze fasulye turşusu verenler var bazıları plastık tabakkta veriyor gördüğüm gibi atıyorum çöpe bazısı da yere atıyor. Hayır kardeşim orada kuru mama, tavuk varken niye spagetti yesin hayvan

akbas1

Köpekleri korumak adına hayvansever kişilerle tanıştım bir de ne göreyim hiçbiri bize benzemiyor değişik tipler özellikle kadınlar. Çiğ et kemikle beslemeden tutunda kedilere bağış toplayıp mamayı köpeklere alanlar daha neler neler uzaklaştım tabi

akbas1

Çeteler halinde gezip saldırı yapan köpekler toplansın. Gruplar ayrılsın öyle bakılsın Fakat bu çete köpekleri kovalayan köpekler varmış genelde tek takılan bunlara sahip çıkalım genelde dükkan önlerinde yatanlar varya onlar küpeli çoğu