Kedinin Mobilyalari Tirmalamasini Nasil Engelleyebilirim?

naininna

Kedim Onun için aldığım tırmalama ürünlerinin Yanına bile yaklaşmıyor. Hatta belki sever diye kedi otu aldım ama hiç ilgisini çekmedi. Zaten daha önceki mobilyalarımızı parça pinçik etmişti. Bu yüzden yeni mobilyalar aldık. Fakat Annem yeni mobilyalarımızı da mahvetmesinden korktuğu için kedimi salona almıyor. Böylelikle hayvan da tüm güm sıkılıp evin girebildiği odalarını dağıtıyor. Aslında koltuğumuz kadife ve koltuğumuzu bugüne kadar bir kere bile tırmalamadı. Tırmalamaya çalışsa da tırnakları çok kumaşa girmediği için sıkılıp bırakıyordu. Yani koltuğumu da şu an hiçbir delik bile yok fakat sandalyelere tırmalamaya alışkın olduğu için daha önceki ssndalyelerimiz deriydi Sandalyelerimizi de tekrardan kadife kumaşla yaptırdık. Fakat sandalyelere Alışık olduğu için sürekli sandalyeleri tırmalama eğiliminde. kedilerin sevmediği bir kaç çeşit kokular var mesela sirke sirke sıksam sandalyenin üzerine tırmalamayı bırakır mı?

2 CEVAP

Tolga_yay26

Merhaba Halı yada ona benzer birşey serin yere tırmalamayı severler tırnak kesimine dikkatle özen gösterin çünkü kediler bazı nesneleri tırmalamayı törpülemek olarak kullanıyor

Tolga_yay26

Merhaba Halı yada ona benzer birşey serin yere tırmalamayı severler tırnak kesimine dikkatle özen gösterin çünkü kediler bazı nesneleri tırmalamayı törpülemek olarak kullanıyor