Kedi Yanağında Şişme

Hasinegenis

Sokakta beslediğim bir kedi dostum var. Çok uzun süredir düzenli bakıyorum . Bugün sabah yanağında aniden bir şişlik çıktı. Cevizden birazca küçük bir şişlik . Tam çene kemiğine denk gelecek şekilde yanağın az altında . Yemesinde icmesinde bir sıkıntı yok . Göz akıntısı kızarıklık vesaire yok . Hatta oraya dokundugumda tepki vermedi . Sert bir şişlik . Ama kediyi ne yaparsak yapalım yakalayamadık kutuyu gördüğü anda çıldırıyor ve kacip uzaklaşıyor . Bir daha yakalamakta mümkün olmuyor. Problem nedir sizce ? Geçici bir şişlik olması mümkün mü ? Böcek filan soktuysa

3 CEVAP

beyzaayz

Böcek sokması değilde enfeksiyon olabilir kedilerde ani tepkilerle birkaç gün sonra iştahsızlık,halsizlik ve ateş başlar tavsiyem kediye mama verirken yakalayıp bir veterinere götürmeniz antibiyotik tedavisine başlanması gerekiyor acil olarak

beyzaayz

Böcek sokması değilde enfeksiyon olabilir kedilerde ani tepkilerle birkaç gün sonra iştahsızlık,halsizlik ve ateş başlar tavsiyem kediye mama verirken yakalayıp bir veterinere götürmeniz antibiyotik tedavisine başlanması gerekiyor acil olarak

beyzaayz

Böcek sokması değilde enfeksiyon olabilir kedilerde ani tepkilerle birkaç gün sonra iştahsızlık,halsizlik ve ateş başlar tavsiyem kediye mama verirken yakalayıp bir veterinere götürmeniz antibiyotik tedavisine başlanması gerekiyor acil olarak