Köpeğim Ense Damlasına Rağmen Kaşınıyor.

Cocker köpeğime bugün veterinerde ense damlası yaptirmama rağmen kaşınmaya ve yalanmaya hala devam ediyor normal mi?

7 CEVAP

Yeni sahiplenmistik aslında dış paraziti olduğundan şüphelendik çünkü devamlı kasiniyordu. Veteriner de ense damlasının iyi geleceğini söyledi ve bugün yaptırdık fakat hala kaşınmaya devam ediyor pek bir fark iyileşme göremedim açıkçası :(

kj0122

Öncelikle geçmiş olsun fakat benim kedimde mesela bazı aşılara red gösteriyor bünyede alerjik bir durumsa o bölgede genellikle tüy dökülür kızarır (bahsettiklerim aşı ve dış damla içinde geçerli) yada kaşınma ve yalanma (yani kendini temizle çabası içinde oluyor) varsa bu gibi sonuçlar meydana geliyor

Anladım çok teşekkür ederim. Herhangi bir dökülme yok ama o kasindikca benim içim gidiyor. En yakın zamanda hekimimize tekrar ugrayacagiz.

kj0122

Estağfirullah ne demek 😊hekiminizin mevcut bir numarası varsa arayıp durumu izah edin takipte kalın zaman kaybetmeyin derim sağlıcakla

Emirrckr

Aşıya alerjik reaksiyon göstermiş olabilir veya eski pire ısırıkları da kaşınıyor olabilir.

kj0122

Hekimliğe ulaşıp durumu izah edin belki alerjik bir tepki sonucuda olabilir durum durduk yere hiç bir damla böyle bir etki göstermez bünyesi kabul etmemiş olabilir

Anladım çok teşekkür ederim. Herhangi bir dökülme yok ama o kasindikca benim içim gidiyor. En yakın zamanda hekimimize tekrar ugrayacagiz.