Kedim 2.2 Kilo Kısırlaştırma Yapılabilir Mi

bengunur

Benim kedim 14 aylık dişi aylardır kilo almıyor yapı itibariyle zayıf sanırım annesi de zayıfmış . Her ay kızgınlığa giriyor sizce kısırlaştırsam sorun olur mu anestezi yı kaldıramaz diye korkuyorum. Bizim gibi olan var mı

5 CEVAP

Miyoshka

Çiğ mama denediniz mi? Benim iştahsız kızım sevmiş ve kilo almıştı ama bana artık fiyatı aşırı yüksek geldiği için bıraktım(Tabi sizin durumunuzu bilmeden yazıyorum kusura bakmayın bu yüzden)rawforus üretici ve satıcı. Kilosunun anesteziye uygun olmadığını vet de söylemedi mi acaba? Hills ve virbac da iştah açan mamalardır ama sizin çocuğun özel bir durumu olabilir ona da uyar mı bilemiyorum

KedicikUzum

Yarım kilo daha alsa risk almamış olursunuz, balık yağı falan iştah aciyormus denediniz mi,proplan kuru mama yaş mama falan. Riskli çok zayıf 2 kilo

meryem_artemis

Benim kedim 2.5 kilo iken gaz anestezi ile kısırlaştırma yapıldı ve problem yaşamadık. Kısırlaştırma sonrası kilo alması adına haftada bir sıvı ödül maması veriyorum ve onu da üçe bölüp kuru mamanın üzerine sıkıyorum. Benim kedim de iştahsız özellikle kuru mama konusunda ama öyle yaptığımda sıvı ödül mamasına bayıldığı için onu yerken kuru mama da yiyor. Bir de yaş mama verdiğimde içine çok az da kuru mama karıştırıyorum.

bengunur

Balık yağı kullanıyoruz uzun zamandır bir sürü kuru ve yaş mama denedim sadece aç kalmayacak kadar yiyor. 200 300 gram alıyor kızgınlığa girince tekrar veriyor . Hiç ilerleme kaydedemiyoruz yani . Veterinerimiz de vitamin mineral takviyesi yapıyor iştah açıcı iğne yapıyor ama hiç faydası olmuyor.

bengunur

Balık yağı kullanıyoruz uzun zamandır bir sürü kuru ve yaş mama denedim sadece aç kalmayacak kadar yiyor. 200 300 gram alıyor kızgınlığa girince tekrar veriyor . Hiç ilerleme kaydedemiyoruz yani . Veterinerimiz de vitamin mineral takviyesi yapıyor iştah açıcı iğne yapıyor ama hiç faydası olmuyor.