Kediyi Dışarı Çıkarmak

cakil_18

Arkadaşlar merhaba, kedileri tasmayla dışarı çıkarmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Veterinerler çok tavsiye etmiyor sanırım ama nadiren de olsa ev dışında da vakit geçirmek mutlu etmez mi yoksa yanlış mı? Tabi aşıları tamken. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

11 CEVAP

Benim kedim bahcemiz olduğu için çıkıyor ama ben tavsiye etmiyorum tasma da olsa bi kaciverse ne biliyim bi kopek gelse al basina belayı benimki iki gun kayboldu bi daha çıkmak istemiyo evden.

sophiee

Bazen ben de üzülüyorum özellikle camdan oturup izlediğinde canı sıkılıyor diye ama sonra düşününce bir kere çıkardığımızda bu, bak çıkabiliyorsun birşey olmuyor mesajı vermek gibi olacak diye korkuyorum. Çıkarıp gezdirdigimizde tekrar çıkmak isteyecek daha önceden evde sıkılmıyorsa bile şimdi sıkılmaya başlayacak, belki de evden kaçacak tehlikeli geliyor bana.

Derdedermanim

Çıkarılmaması gerekiyor dişye düşünüyoırum en önemli sebebi şu dışarı çıktıkça alışıyor ve kesinlikle evden kaçıyor başına gelebilecekler malum zaten.

Cansuozen

Kedinin karakterine bağlı bence, kimisi bisikletin sepetinde geziyor hiç tedirgin olmuyor kimiside kutusundayken bile çok korkuyor dışarıya çıkmaktan. O yüzden huyunu bi gözlemlemek lazım önce.

zuhall

Sunu da unutmayin. Birkere kedi disari alisinca surekli ister bunu. Yani nadiren de olsa diyorsunuz ama cikarmaya baslarsaniz bunu duzenli hale getirmeniz gerekir. Cunku ister.

Mariana

Ben tasma ile bir kaç kere kedimi çıkardım çok korktu pek sevmedi, ev ortamında olduğundan dolayı sanırım kapı açık olsada kaçmıyor korktuğu için, ama arada sırada oda çiçek böcek görmeli insan olmayan temiz alanlarda kedimi çıkarıyorum ben :) çimlerde geziyor yuvarlanıyor :)

Muzeyyennb

Bence çıkarılmaması gerek. Belki arada bahçeye çıkarabilirsin Ama o da çok sık olmaması gerek. Disariya ciktikca evde durmaz

cakil_18

Tamamen salmaktan bahsetmiyorum ama köpek gibi yani tasmayla yanımızda dursa:)

cakil_18

Bizimki kapı açılınca çıkmaya çalışıyor dışarı bakıyor canı sıkıldı herhalde :) Teşekkürler cevaplarınız için :)

kiddobun

Ben kedimi tasmayla ayda bi çıkarıyorum.Bence gayet normal birşey daha çok çimenlik alanlarda gezdiriyorum tek sorun köpek olması bunun dışında benim kedim o kadar korkmuyor zamanla alıştı yaprakları ısırıp ağaca tırmanya çalışıyor ayda bi yarım saat kedi için iyi olabilir.

hnddgru

kedilerin böyle bir ihtiyacı olmadığı için çıkarmasan da olur zaten çıkarttığında da sürekli etrafı inceleyip her sesten korktuğunu ve rahatsız olduğunu farkedeceksin