Kedim Ne Yapsam Mutlu Olur?

Miyoshka

Merhaba kedi anne babaları. British longhair kızım tabiatı gereği sakin ancak biraz biraz da olsa oynuyordu bir kaç ay öncesine kadar.Şimdi ne yapsam ilgilenmiyor oynamıyor ve bu onu mutsuz da ediyor.Hiç yapmazken söylenmeye suratıma bakıp acı acı miyavlamaya başladı.Akşam da deli gibi koşuyor evin içinde.Kontrolleri yapıldı sağlık sorunu yok.Bir sürü oyuncak yaptım,interaktif oyuncaklar aldım hiç birine bir kaç saniyeden fazla ilgi göstermedi.Şimdi bile mutsuz neşesiz miyavlıyor bana bakıp:( çok üzülüyorum Oyun oynamayı nasıl öğretebilirim onu nasıl mutlu edebilirim? (Arkadaş alamıyorum şimdilik,çünkü ev arkadaşım razı değil)

5 CEVAP

ssedef28

merhaba benim kedim kendi kendine oynamayı sevmiyor toplu daire oyuncak balık vs hiç oynamaz. köpek gibi top atıp peşinde koşmayı seviyor sesli küçük bir top alıp onunla oynatabilirsiniz, lazer deneyebilirsiniz

ssedef28

bir de yere kabuksuz fındık atıyorum onunla yarım saat falan oynuyor ağzına alıp taşıyor böcek gibi. her gün yapmıyorum ama o zaman ilgilenmiyor sıkılıyor sanırım arada bir yapıyorum çok oyun istediği zamanlarda. geçende mobilyaların yerlerini değiştirdik bir koltuğun altında 20-30 tane fındık gördük :D hepsini oraya taşımış sanırım ya da oraya kaçırmış geri alamamış

Benim kedimde çok sıkılgan ve kendi başına oynayan bir kedi değil
Bir ara sadece saklambaç oynamak istiyordu onla baya oyalayabiliyordum
Alüminyum folyodan küçük top yapmıştım onlarda baya bir süre oyalamıştı
Son 2-3 gündür sadece yapay çiçek dalıyla oynuyor koltuğun tepelerine dalı sürtüyorum yakalamaya çalışıyor baya da seviyor

aslihan_e

Kısır öyle değil mi kediniz?

Miyoshka

@aslihan_e.Hayır henüz kısır değil.Ama kızgınlıl döngüleri sabit ve şaşmıyor.Ben kızgınlık dışı zamanlarından bahsettim.