Yavru Kedi Tuvalet Eğitimi

ilsnr

Yavrularımız bu hafta 4. Haftalarına girdiler. Kumeğitimine başlayabilirmiyiz? Kum eğitimi nasıl verilir?

6 CEVAP

Anonymus827062

Özel bir eğitim vermenize gerek yok siz kumu koyun onlar icgudusel olarak kuma girmeye başlıyor. Anneleri de takip ediyor onları her zaman. Benimkiler yaklasik bir aylık iken başladılar. Şu an 38 günlükler.

ilsnr

Anneleri yok malesef :(

Anonymus827062

Olsun siz dediğim gibi yapın yine kum kabini koyun. İçerisine yavruları bırakın onlar kumu tanisinlar alisacaklardir

sophiee

Özellikle su içtikten sonra kaba götürüp koyabilirsiniz. Ön patisini tutup nazikçe Kumu eşeleme hareketi yapın. Onlar anlayacaktır ne yapmaları gerektiğini :) kum aldınız mı acaba? Ne var elinizde? Kızım ilk deneyiminde iri taneli silika kumdan korkmuştu. Henüz temin etmediyseniz inçe taneli öneririm.

ilsnr

Kalın taneli kullanıyorum ince taneliyle bir daha deneyeceğim çok teşekkürler

Derdedermanim

Doğuştan eğitimlidir kediler bu bir içgüdü öğrenmeleri için kuma götürün bırakın ara ara yeterli.