Kedim Sanırım İshal

lilbaris

Kedim yaklaşık 45 günlük, annesinin yanından geldi ve 2-3 gündür beraberiz. Fakat sürekli büyük tuvaletini yapıyor günde 3-4 kereden fazla. Ayrıca kendini temizleyemiyor ve kendine bulaştırıyor, ishal midir? Keyfi yerinde sürekli oyun istiyor su içiyor yaş mama yiyor (aldığım kuru mamayı beğenmedi o yüzden başka sipariş ettim), keyfi yerinde gibi ama kendisini temizleyemiyor ve ishal olduğundan şüphelendim. Veterinere götüreceğim ama sizin de fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

1 CEVAP

Benim kedimde bize geldiğinde 50 günlüktü ve dediğiniz gibi büyük tuvaletini fazla yapıyordu
Veterinerimiz daha küçük olduğu için mamadan sonra tuvalete fazla gidebileceğini söylemişti bize
Tuvaletinin renginde ya da katılığında bir sorun yoksa bir sorun olduğunu zannetmiyorum
Temizlenme konusuna gelirsek daha küçük olduğu için zorlanıyor olabilir bizimki de tuvaletten sonra kucağımıza geldiğinde ya da koltuğun tepesine vs çıktığında oralara bulaşabiliyordu daha küçük zamanla düzelir
Siz teşvik amaçlı küçük sprey kutusu tarzı varsa pislik gördüğünüz takdirde poposuna bir fıs yaparak teşvik edebilirsiniz temizlenmesine