Kediye Kefir

muslumemi

Merhabalar, kedime her gün 1ml kefir icirtsem sorun olur mu kefir yararlı mı zararlı mı kedilere??

6 CEVAP

Buse_odm

Laktozsuz kefir içirebilirsin metal kaşık ile ölçme haftada bir yemek kaşığı yeter bağışıklık sistemi güçleniyor bende veriyorum haftada 1 arkadaşımın kedisi kedi neznesi oldu benimki maşallah hiç hasta olmadı

muslumemi

Cook tesekkur ederim cevaplarınız icin:) bende bir kaba döktüm ona vereceğim kadarını şırınga ile ölcüyorum geri kalanınıda kendim iciyorum :))

kj0122

Arkadaşlar vesilenizle ilk kedim olduğu için bende hergün yeni bir bilgi kazanıyorum kefiri nerden temin edebilirim bu marketlerdeki laktosuz kefir olurmu tüketmesi için yada en sağlıklı nerden alabilirim böbrek hastası bağışıklığını destekler olmadı

ssedef28

en sağlıklısı evde yapılan tabi ama uğraşmak istemezseniz marketteki meyvesiz sade kefirden alıp günde en fazla 1 çay kaşığı içirebilirsiniz. açıldıktan sonra buzdolabında saklayıp 3 gün içinde tüketilmesi gerekiyormuş kalanını siz içersiniz

ssedef28

ben de bir haftadır her gün bir çay kaşığı kadar veriyorum her gün 1ml verebilirsiniz hiçbi zararı olmaz hatta çok faydalı. sık sık gaz yapmaya başladı ama bizimki bildiğin günde 4-5 defa osuruyor:D bir de açılan kefir kaç gün dolapta saklanıyor acaba kaç günde bozuluyor bir şişe açınca hepsi bitmiyor ben de sade kefir içemiyorum kalanı çöpe gidecek:(

kj0122

Çok teşekkürler geri dönüş için dediklerinizi dikkate alarak öyle yaparız sağlıcakla 😊🫰🏻