Unıque Mamadan Nd Mamaya Gecmek Istıyorum

Blueepoint

Merhabalar 67 günlük bluepoint yavrum var . Mamasını beğenmiyor kuru mama olarak yemiyor yaş mama ile karıştırıp veriyordum ama yaş mama parası nd mama fiyatına denk geldi . Duyduğuma göre ve veterinere sordum nd mamadan memnun . Geçişi nasıl yapmalıyım az az mı bir anda mı değiştirmeliyim bilmiyorum

8 CEVAP

Poki

Benim de 7 aylık kedim var 3 ay önce Royal canin'den N&D'y geçmiştim ama ishal yaptı. Sürekli enerji harcayan ve soğuk iklimlerde yaşayan kediler için N&D daha iyi deniyor, diğer türlü sanırım bazı kedilere iyi gelmiyor ne kadar kaliteli ürün olsa da. siz de iyi gelir belki inşallah da sorun olmaz ama benim kendim ishal olduktan sonra hala toparlayamadık yumuşak ve mukuslu yapıyor üç aydır

Emirrckr

Mutlaka kademeli olsun.
İlk gün %75 eski maması,%25 yeni maması şeklinde,
İkinci gün yarı yarıya,
Üçüncü gün yarı yarıya,
Dördüncü gün %75 yeni mama,%25 eski mama ve beşinci günde de hala bir sorun yoksa tamamen geçiş yapın.
Dilerseniz bu aralıkları daha uzun tutarak bir haftaya bile yayabilirsiniz geçiş sürecini.

Blueepoint

Şu an %50 kuru %50 yaş mama olarak yiyor mamayi 😭

N.D
Sanabelle
Exclusion
Optimeal
Nutri Feline deneyebilirsiniz

Bende ND mamaya geçmeyi düşünüyorum kullandınız mı? Memnun musunuz?

mosmos

nd mamayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Blueepoint

Neden tavsiye etmiyorsunuz

Blueepoint

Eski maması ile az az koyarak nd mamaya geçtik her hangi bir kötü işaret görmedim . Kedim eski mamasını yemeyip nd mama yemeye başladı. Büyüme geriligi var denildi haftada maksimum 50 gram alıyordu şimdi haftada 100 gram alıyor. Ben kuru mama ve yaş mamalarından aşırı memnunum .