Kedime Hayır Komutunu Ögretemiyorum

jesicanovi

kedim sürekli ısırmaya calisiyor beni hayır diyorum ama 3-4 saniye sonra yine yapıyor yardımcı olabilirmisiniz.

19 CEVAP

ursaminor

Ben cadı anne :D

Açıkçası Fıstıkçığım eve ilk girdiği günden beri evin hakimi. Girmediği delik yoktur. Kıçı büyüdüğü için giremedikleri olabilir o ayrı :D

Kendisine zarar verecek şeylerden uzak durmayı - mesela kabloları kemirmek, duvarlardaki elektrik yuvalarının kapaklarını söküp eşelemek gibi ölümcül şeylerden söz ediyorum - ancak bu şşttler sayesinde sokabildim kafasına. Elbette hepsi bantlandı, sabitlendi ve önlem alındı vs. ama şunu öğrendi. Ben şşt diyorsam o işte bir iş var diye düşünüyor ve uzak duruyor. Belki de bunu yalnızca gerekli şeylerde kullandığım için kolay öğrenmiş olabilir. Bütün gün şştt dediğimi düşünsene :D Kabus gibi :D

dollfacepersian

@Ursaminor

Valla ben cadı anneyim maalesef,Pufy beyin ilaç ve nefret ettiği bakım uygulamalarını ben yaptığım için. Kardeşim ilaç vs. dahil hiç bir şeyini yapmıyor ama o favori annesi. Hele ben kucağımda bu işlemleri yaparken yanımızdan geçsin arkasından "sevdiceğim bu manyak kadın yine bana kötü şeyler yapıyor gel kurtar beni " dermiş gibi hüzünlü bir ifade ile bakıyor. Gözümün önünde sevgi gösterileri falan yapıyor ben dururken ona. Bir kez bakım yardımcım müsait değilken kardeşim zoraki yardımcı oldu, Pufy beyin yüzündeki şaşkın ihanete uğramış ifadeyi unutamam :) iyi de oldu,o kadar zahmetini kahrını ben çekiyorum ama bana özel muamele yok hıh:)

Kedimekim

O zaman hayiri biliyor ve bu yuzden sizi deli etmek istiyor siz hayir dedikce o hirslaniyor :) bence kediler oldukca zekiler ama islerine nasil geliyorsa oyle davraniyorlar. Benim kedim obur oldugu icin en sevdigi kelime 'gel' cunku ardindan mama gelecegini biliyor o yuzden ne zaman gel dersem yanima geliyor. Bi tek bunu ogretebildim o da isine geldigi icin :)

Dmldsl123

Ben hep hayır diye çok yüksek sesle bağııyorum uymassada odaya bir kaç dakika canını yakmadan kapatıyorum şimdi bağırmamdan ve cezalarımdan dolayı sözümü dinleyip duruyor