Kedimi Nasıl Yurtdışına Getirebilirim

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce apar topar avrupaya gelmek zorunda kaldım işlerimden dolayı kedimi ablama bırakmak zorunda kaldım şimdi yanıma nasıl getirebilirim

14 CEVAP

Kardeşim kan örneği alınıp ankaraya teste gönderiliyor. Bazı testler falan prosedürler derken minimum 3 ay alacak bir süreç bu. Bizim kinyas adında bir kedimiz vardı. Acelemiz vardı şebekeyle anlaşıp kaçak yurtdışına götürdük. 5 sene kaçak yaşadı. Başkasının kimliğiyle veterinere gitti, metroda polis kontrolüne takılmamak için uyuyomuş numarası yaptı, gizli saklı çok zor günler geçirdi. Anlayacağın tavsiye etmiyorum. En son kızgınlığa girdiğinde götünü yırtarcasına bağırınca komşular polise şikayet etmişler. Eve baskın yedik kinyasın kaçak olduğu ortaya çıkınca deport ettiler kedimizi. Şimdi Türkiye’de. Başka bir şebekeyle irtibat halindeyiz. Bu sefer yunanistan üzerinden sahte kedi pasaportuyla yine kaçak getirmeyi denicez. İnşallah bu sefer bir sıkıntı yaşamıcaz.

Cattty01 siz ne için iletişime geçeceksiniz?

Cattty01

Sandor_Clegane Merhaba şebeke mi ? Adı ne bende iletişime geçeyim bilgilendirirmisiniz

Kedimşn titrasyon ve kuzız aşıları yapıldı 5 ay önce yanı gerekli evrakları tam sadece şu an yanıma nasıl getirebilirim

Cattty01 başka yolu yok. Dediğim şekilde yapmanız çok zor. Yapabilseydiniz kediyi orda sahiplenmiş gibi hallederdiniz. Bakabilecek birisi varsa işlemleri tamamlanana kadar emanet etmekten başka çare yok.

Cattty01 karayoluyla gittiğinde daha rahat olur ama kontrol edecek memura bağlı. Evrakları didik didik eden de oluyor.

Cattty01 frankfurttan amsterdama geçebilirdiniz aslında ama 3-5 saat farkeder. Hatta toplu taşımayla olacaksa daha da uzun sürer. Yani bir kaç ay bekleme durumunuz olursa yasal yollarla halledin kafanız da rahat etsin. Gerçi geride bırakmak zor olduğu için insan başka yöntemler araştıyor anlayabiliyorum.

Sezgek

Abi ne şebekesi ne deportu kaçak mültecimi sokuyorsunuz ülkeye manyak manyak işlere kalkışmayın ya benim arkadaşım iki kedisini de Kanada’ya götürdü hiç bir şey olmuyor gerekli testleri aşıları yaptırıp pasaportunu çıkartın tamamdır başka da bir şey istemiyor yanınıza nasıl getireceğiniz sizi bağlar uçakla gidiyorsanız uçakla trenle gidiyorsun trenle gemiyle gidiyorsanız gemiyle diğer arkadaşlar kedi değil heralde azılı bir suçlu getirmeye çalıştılar ben anlamadım onların muhabbetini

Cattty01

Sandor_Clegane Kuduz titrasyona vaktim olmadığı için... yurtdışına hollandaya kedimi götürmek için eğer dediğiniz gibi mümkünse Yunanistandan nasıl oluyor? Benim kedimin her şeyi tam karnesi felan

Cattty01

Pet cargo var pek önermesemde uçağın altında geliyor... uçuş gönüllüsü bulabilirsiniz

Cattty01

Sandor_Clegane sahte belge hazırlayan var da ona da güvenemedim bazıları da otobusle almanyaya gidiyorlarmis yolda sormazlarmi ki... aynen başka yol yok sanırım

Cattty01

Sandor_Clegane Birini buldum bütün belgeleri 1 haftaya hazırlarım dedi işte kuduz titre sonucu felan ama frankfurt havalimani diyor schiphol amsterdam olmaz dedi bir şey olmaz sürekli yolluyoruz diyor ama neyse 4 ay beklicem başka çare yok... yakalanirsam nolur kediyi karantinaya mi alırlar yoksa daha kötüsü uyuturlarmi? o kadar da değil herhalde ama çok katilar Avrupa olunca amerika istemiyor mesela...

Cattty01

Sandor_Clegane Yani bekleme durumunda değilim pek sahte belgeyle gideceğim büyük ihtimalle bu seferde anlaşılırsa kedi karantinaya alınır mı bilemiyorum... frankfurt daha serbest sanirim dusseldorfden gidemezsin dediler isvecti sanırım direk uyutuyorlarmis sorun olurmu bilemiyorum bakalım...

Cattty01 size bol şans o zaman. Umarım her şey yolunda gider.