Yeni Kedi Sahiplendim

Rascoln

Kedim 56 günlük hiçbir şekilde katı mamaya geçiş yapamadım

5 CEVAP

Mini2019

ne mama kullanıyorsunuz ? Royal canin yeme konusunda iyidir.
Artık yavaş yavaş yemesi lazımdı. yaş mamayı hiç vermeyin.
kuru mamayı hafif ıslatın o şekilde yedirin. sonra kuru mamayı ağzına tek tek verin

hellothere

ben kedimi kuru mamaya alıştırırken bir sürü şey denemiştim iştah açıcı bir mama kullanmanız çok önemli öncelikle ben hills tuna balıklı kullanıyorum şu an kedim seviyor kuru mamayı ezip üzerine yaş mama ve bir tatlı kaşığı ılık su ekleyerek karıştırıp verebilirsiniz giderek bu karışımdaki yaş mama miktarını azaltabilirsiniz ya da kuru mamayı ezmeden üzerine yaş mama koyarak da deneyebilirsiniz

ssedef28

küçük taneli kuru mamayla başlangıç yaparsanız daha iyi olur. unique kitten mamanın taneleri yuvarlak ve çok minik rahatça yiyebilir alıştıktan sonra daha kaliteli bir mamaya geçiş yapabilirsiniz

mosmos

yaş mamayı hiç vermeyin yorumuna kesinlikle katılmıyorum. aksine mmaya geçişte çok yardımcı olacaktır. ayrıca su içimin, arttırdığından dolayı kedinin tüylerine de dolaylı olarak iyi geliyor. en ucuz yaş mama bile çoğu kuru mamadan iyi gelecektir. animonda'nın carny yaş mamalarını tavsiye ederim.ben 200grlık olanları alıyorum çok daha uygun oluyor. optimealın 4 al 3 öde paketleri var. onlar da güvenerek aldığım yaş mamalardan. uniquenin pembe paketli bir yavru kedi maması vardı. onu kullanıyorduk bizimki küçükken. tavsiye edebilirim. şuan ise britcare somonlu yavru kedi mamasını kullanıyorum. içerik olarak kesinlikle tatmin edici. vitamin değerlerini karşılaştırırsanız fark edersiniz farkı. dolgu maddesi olarak da bezelye nohut gibi şeyler kullanılmış. şeker ihtiyacını da karşılamış oluyor kedi.

Biraz gecikmiş yavru fakat yavru kediler için royalin mamasını alıp üstüne krem mama dökebilirsin zamanla krem mamanın miktarını kısarsın bu sürede alışmış olur