Kedimin Nesi Var? Wbc’si Yüksek Çıktı

lucithecat

herkese merhaba. kedim iki hafta önce ishal oldu ve yemek de yemiyordu böyle olunca veterinere gittik ve antibiyotik tedavisi gördü. 3 gün antibiyotikten sonra ishali geçti iştahı da düzeldi gayet iyiydi. iyileştiği günden 4 gün sonra falan tekrar yemek yemeyi bıraktı, bu yüzden veterinere tekrar gittik. ayrıca veterinerimiz dışkısından da 3lü bir test yaptı emin olmayarak: FCoV + FPV + Giardia Rapid testleri sanırım. veteriner kan testi yapmak istedi, testleri aşağıya bırakacağım. ayrıca da kanından örnek alıp FIV ve FeLV testleri yaptı onlar da negatifti sonra yüksek ihtimalle enfeksiyon kaptığını söyledi. şimdi birkaç gündür bağışıklığını arttıracak bir kapsül veriyoruz vitamin yediriyoruz ve antibiyotik iğnesine gidiyoruz. veteriner bir hafta boyunca gelmemizi istedi. yine de içim hiç rahat değil ve buraya da sormak istedim. sizce nasıl bir durum var? umarım kedimiz bir an önce iyileşir

  • ve röntgen de çekti ve organlarında herhangi bir sorun yokmuş

2 CEVAP

lucithecat

şimdi eskisi gibi iştahı olmasa da iştahı daha iyi. bir de çok halsizdi şimdi biraz daha iyi yine de korkuyorum baya endişeliyim

aslihan_e

Ne olduğunu bilemem ama bizden korona veya domuz gribi kapıyor kediler, hayvandakiyle aynı çeşit olmadığı için Covid-19 o testte belli olmaz. Ne zaman korona ya da domuz gribi kapsak kedilerimizden birkaçı da hastalanır ve ishal, iştahsızlık yaşar. Bilimsel olarak da o hastalıkları kapmaları mümkün. Sizinki de öyle olmuş gibi geldi bana ama tabi ki yüzde yüz diyemem. Sadece bir ihtimal. Siz hasta olmayabilirsiniz ama biz taşıyoruz, onlar hastalanıyor. İki üç gün şırınga ile biraz kekik çayı içirin, antibiyotik virüsü öldürmez ama kekik çayı virüsü öldürüyor. Kediler için güvenilir ve uzmanlar kedi virüslerini öldürdüğünü de deneylerle kanıtlamış. Belki sorun farklı ama eğer viralse kekik ve zencefil çayı virüslerden kurtulmasına yardımcı olur, ikisi de kediler için güvenli. Kekik çayını açken, zencefili tokken içirmelisiniz. Tabi ki farklı zamanlarda. Yalnız acı oldukları için biraz zor oluyor içmeleri.