Gerçekten Böyle İnsanlar Var Mı ?

Kedimekim

Öncelikle bu bir soru değil sadece üzüntümü dile getirmek istedim. Son zamanlarda hayvanlarla ilgili olaylar o kadar tüyler ürpertici ki gerçekten böyle insanların var olduğuna inanamıyorum. Hacettepe üniversitesindeki iki kedinin 5. kattan aşağıya atılması, Milas da bir adamın küçüçük köpeği 'bana saldırdı' diyerekten öldürüp banyosun da saklaması ve daha niceleri. Bu hayvanların fotoğraflarına bile bakamazken bunlar nasıl olur da bir canın ölümüne neden olabilirler gerçekten aklım hayalim almıyor. Bu hayvanlar bizim aramızda yaşamaya çalışmaktan başka ne yapıyorlar. Hayvanlara yapılan bu eziyetin yaptırımları büyük olmalı 50 100 liralık cezalarla kurtulmamalı böyle insanlar. Umarım tüm hayvanlar için daha güzel 'yarınlar' olur.

2 CEVAP

kedilimadam

Bazı şeyler ne yazık ki klavyenin başına geçip tüh tüh vah vah ya da yazıklar olsun demekle olmuyor.Evet hepimiz bu haberlere, bu çirkin olaylara üzülüyoruz yürekten ama alanlara inip somut tepkiler koymamız gerektiğine inanıyorum.Geçtiğimiz pazar Ankara'da Kurtuluş Parkı'nda özellikle en son Konya'da yaşanan köpeğe tecavüz olayına dikkat çekmek (ki savcılığa da derneğimizle birlikte birkaç dernek suç duyurusunda bulundu) ve Türkiye'de hayvan haklarının eksikliğine vurgu yapmak adına bir eylem düzenlendi.OHAL döneminde böylesi bir eylem için izin alınabildi ancak ne yazık ki parkta umduğumuzdan çok çok daha düşük bir kalabalık vardı.Sosyal medyaya baktığımda herkesin tepkileri üzüntüleri var ama alanda bunun binde birini göremiyoruz ne yazık ki.Ben anarşi ya da kaostan bahsetmiyorum.Pazar günü orada çok güzel bir ortam vardı bayram havasında geçti ve tek başına sokağındaki hayvanlarını daha iyi koşullarda yaşatabilmek için gelmiş yaşlı bir teyzemiz dahi vardı.Eğer bütün minik dostlarımızın daha iyi koşullarda yaşamalarını, doğru düzgün muamele görmelerini istiyorsak sesimiz çok daha gür çıkmalı, çok daha etkili kalabalıklara ihtiyacımız var bunun için.Biz böyle sessiz kaldıkça onlar için güzel yarınlar olacağına inanmıyorum...

Derdedermanim

Haklısınız ama ufacık çocuklara yapılanlar ve yeryüzünde savaşlar sebebiyle öldürülen masum insanlarda var....insan adı altında katiller ruh hastaları toplumda var bu bir gerçek....
Ben haber seyretmiyorum bu sebeple.