Kedim 2 Gün Önce İshal Oldu İlaca Başladık O Günden Beri Dışkı Yapmıyor

Buketdur

Yaklaşık 5 gün önce kedim ishal oldu yeni mamaya geçtik 2 gün önce vet gittik ilaç verdi prednol 16 mg tablet 2 gündür sabah akşam kullanıyoruz yemesinde vs sorun yok yemek vs de yiyor ama ilacı kullanmaya başladığımızdan beri 1,5 gün oldu dışkı yapmıyor bu durum normalmi ishal di çünkü

13 CEVAP

kj0122

Öncelikle geçmiş olsun buket hanım eğer dışkılaması 48 saati geçerse hekiminize ulaşmanızı tavsiye ederim idrar çıkışında 24 dışkılamada 48 saati geçmemeliymiş durum hekimimiz söylemişti

Bu arada Ahu hanımın size gülmediğini söylemek isterim onun belirtmek istediği yanlış tanı olma ihtimali bazı hekimler var gerçekten sadece sizden bütçe sömürmek için laf yapan ticaret odaklı kesimler 4 hekim değiştirmiş sonuç alamamış ve pişman olmuş bir anne olarak söylüyorum size yeri geldi ben bu platformda Ahu hanımdan da fikir yardımcılığı aldım kaç kez mart ayında iştahı kapandı kedimin ben bu platformdaki insanların yönlendirmesi ve vesilesiyle bağışıklığını düzeltmeye çalıştım başardıkta hekimin çözüm bulamadığı duruma biz burda çözüm odaklı ilerleyerek hallettik konuyuda 2 ayda da başardık çok şükür Allah razı olsun hepsinden o yüzden öncelikle sakin kalmanızı duruma objektif açıdan bakmanızı tavsiye ediyorum inşAllah en kısa zamanda şifa bulur bebeğiniz sağlıcakla

Mini2019

İshal kediye neden kortizon verdiğini sordunuz mu. 5 gündür ishal, zaten tüm değerleri altüst olmuştur. Bir de kortizon hadi hayırlısı

Ahudr

İltahaplanma teshisini tahlille mi tahminle mi söyledi :) probiyotik kullanin

kj0122

Bu arada söylenildiği gibi probiyotik takviyesinde bulunun kısa vadede çözülmesi için en sağlıklı yöntemlerde birisi

Buketdur

@kj0122 öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim 3 yıldır kedim benimle ve dediğiniz gibi ilk başlarda bir sürü vet denedik hepsi para aldı hayvanın ishali geçmiyordu Şuan gittiğimiz veterinere gittim tavsiyeyle aslında sorun çok basitmiş kedimin tavuk ve türevlerine alerjisi varmış bende tavuklu mama veriyordum o yüzden ishali geçmiyormuş Şuan gittiğimiz veteriner sayesinde çözmüştük 3 yıldır da oraya götürüyorum Şuanda da üriner mamaya geçtik ishali ondan başladı bağırsak florası bozulmuş ama neyseki bugün iyi tuvaletinide yaptı ama sorun tuvalet kabına yapmıyor koltuğun arkasına yapmıştı ama neyseki yaptı inanın tuvalet yapsın diye nöbet tuttum dün geceden beri 😂 eve yapmasına bile razıyım iyileşsinde neyseki tuvaletide normalde dönmüştü ishal değil

Buketdur

@kj0122 inşallah bir an önce sağlığına kavuşur ama eğer öyle bir durum varsa yani alerji gibi yaş mamada da olsa hindili bile kullanmayın oda tavuk ve türevleri oluyor çünkü ben veremiyorum siz danışın bir an önce çözülür sorun çok zor bir süreç ishal hele geçmiyorsa daha sıkıntı tekrar geçmiş olsun

kj0122

Dün görüştük hekimimizle daha ben birşey söylemeden sizin hekiminiz gibi aynı şeyleri söyledi mama değişikliğine gidelim dedi bakalım nolcak görcez

Buketdur

Sordum tabiki bağırsaklarında iltihaplanma var az dedi onun için verdi

Buketdur

Röntgen de yapıldı kan tahlilide öyle söyledi pardon da burda neye güldünüz anlayamadım boş yere yorum yapmış olmak için yorum yapmayın probiyotik zaten kullanıyoruz çok bilmiş ne biçim insanlarsınız siz ben burda ciddi bir şey soruyorum üzülüyorum durumuna verdiğin cevapla sen şimdi kendi kendinimi tatmin etmiş oldun

kj0122

Öncelikle kedinizin iyi olmasına çok sevindim 😊 estağfirullah ne demek bizde de 2 aydır kronik ishal durumu söz konusu ve kullandığımız mama hills c/d üriner maması içeriğide tavukda barındırıyor alerji için hangi testler yapıldı bilgilendirirseniz çok sevinirim bende isteyim hekimimizden ve eski mamanızla şimdiki mamanızın markası neydi belki bizede vesile olursunuz geçmiş olsun benide bu konuda bilinçlendirdiğiniz için teşekkür ederim nasıl minnettarım anlatamam sadece bizde 1 kez aralıklı önce kahve sonra yeşil kusması oldu yabancı cisim yutmuş olabilir dediler fakat 2 ay dayanabilceğinide düşünmüyorum yabancı cisim ihtimalide olabilir fakat bu da bir ihtimal

Buketdur

@kj0122 bizde ilk hills c\d mamasını kullandık ama yine geçmemişti ishal kedim daha çok küçüktü yaklaşık 1,5 aylıktı ishali geçmediğinde ve sokaktan sahiplendim çok fazla piresi vardı ilk olarak aşıları yapıldı parazit vs varsa ondanda olabilir ishal durumu diye sonrasın da yine geçer gibi oluyordu ama geçmiyordu bir sürü veterinere götürdüm birde benim kedim tavuklu mama yediğinde kaşınıyor ve gözleri yaşarıyordu kan tahlili vs yapıldı alerji için herhangi bir test yapılmadı diye hatırlıyorum sonra veterinerimiz tavuk ve türevlerine alerjisi olabilir dedi mamasını değiştirdik advance balıklı mama kullanmaya başladık dediği gibide oldu maması nı değiştirince düzeldi yıllardırda hiç kullanmıyoruz yanlış yönlendirmek istemem ama bazı kedilerde kronik olabiliyormuş ishal durumu siz kendi veterinerinize bir sorun daha iyi bilir tavuklu mamadan olabilir mi diye ben hills normal mamasınıda kullandım hills benim kedimde hep ishal yaptı nd de aynı şekilde advance ve unique kullanıyoruz biz birde şey royal canın sensible 33 diye bir mama var oda direk ishali geçiriyordu ama kediniz yetişkinse yinede tekrar söylüyorum en iyisini vet bilir ona danışarak alın birde yabancı çişim için röntgen vs çekilmedi mi yada miğdesine kamerayla bakıyorlar bakılmadımı ben kedimi vet götürdüğümde biri kedisini getirmişti kamerayla bakmışlardı miğdesine

Buketdur

Benim kedim kısır ve arada bir tıkanma oluyor biz o yüzden üriner mamaya geçtik size ishal için neden üriner mama verildi ki

kj0122

Benim kedim böbrek taşlarından ve idrar kesesindeki taşlardan muzdarip temmuzda tedavi görmüştü 2.ci atağıda martta gerçekleşti mamada değişikliğe gittik ve sonrasında kronik ishal mevcut hale geldi yeni tedaviden geldi kaç kez probiyotik değiştirdik dışkı testi temiz çıktı

Hekimimiz yabancı cisim için ultrasonla bakmıştı çıkmadı birşey görmedi yutmadığını bende görmediğim için sıklıkla belirtileri olmadığı için tedaviyede aldığında sorun teşkil etmedi 2.ci plana attı çünkü bütçemde yetmiyordu birde bağışıklık düşük olmasıyla endoskopiye alamıycağı için kamerayla baktıramadım şimdi röntgenle baktırcağım

Birde yaş mamada söylemişti tavuk alerjisi olabiliyor genellikle diye tavuk içerikli verme demişti hindili tercih etmiştik demekki kuru mamada da olabiliyor ilk mamasıda üriner pro plandı ve onda böyle bir facia yaşamadık kümes hayvanı proteini vardı fakat et yüksekliğini hatırlamıyorum o yüzden size de sordum hekimliğimiz dışında hiç bir kuru yaş mama ve malt destek içerikli takviyeler kullanmıyoruz hiç bu açıdan bakmamıştım şimdi hekimimize bunu izah edeceğim röntgende de birşey çıkmazsa mama değişikliği şart ilerleyen süreçte en son endoskopi değerlendirilebilir çünkü anesteziyle uyanamazsa vebali benim boynuma birde kedim kardeşimin üstüne kayıtlı benim değil