Yavru Kedim Kendini Temizlemiyor

lilbaris

bide yaz ki tuvaletten sonra temizlenmiyor su sıkıyorum ya da kendim temizliyorum tuvaletini yaptıktan yarım saat sonra falan sadece benim kucağımda temizleniyor başka yerde değil

50 günlük bir kedim var. Tuvaletinden sonra kendini temizlemiyor, ben su sıkıyorum kendisini temizlemesi için veya ben temizliyorum. Tuvaletini yaptıktan yarım saat sonra kucağıma gelip temizleniyor fakat başka hiçbir yerde temizlenmiyor, sadece kucağımda temizleniyor. Bu durum normal mi, ne zaman kendini temizlemeyi öğrenir ve kucağım dışında bir yerde temizlenir?

4 CEVAP

ssedef28

benim kedim de yavruyken temizlemiyordu hatta neredeyse 1 yaşına gelene kadar tuvaletten çıkınca poposunu yalamıyordu ben bebekler için olan ıslak mendille siliyordum. yeni yeni temizlemeye başladı bazen temizliyor bazen temizlemiyor kafasına göre takılıyo. bence su sıkmak yerine ıslak pamuk ya da mendille silebilirsiniz belki o şekilde öğrenir sizinki daha çok küçük 2 aylık bile değil yavaş yavaş öğrenir merak etmeyin. ishal değilse zaten poposunda kaka kalmaz bi yere bulaştırmaz

hellothere

benimki de temizlemiyor sağa sola bulaştırıyor tadı hoşuna gitmiyor sanırım bazen temizliyor yüz ifadesi 🤢 oluyor

Ozlemkopuk

Kediler zaten poposunda kaka kaldığında kakayı yalamazlar yavruyken bilmiyor o şekilde kumundan çıkıyor büyüdükçe muhtemelen kumuna poposunu silip temiz çıkacaktır

ssedef28

kediler kumuna poposunu silmez ki yaptıktan sonra kapatıp direkt çıkar ondan sonra temizlerse temizler tuvaletten çıktıktan sonra poposunu bir yere sürtüyorsa sağlık problemi yaşıyordur