Bunlar Pire Mi?

Damlamiaaaa

Yavru kedinin ustunden dustu

16 CEVAP

aysegunerr

Böceğe benzer bir şey görüyorsanız piredir. Ben fotoğraftan bir şey anlamadım..

aleyn

ne kadarlık bilmiyorum ama yavru keidlerde uygulanabilen pire spreyleri var biz başta onlardan kullanmıştık bi araştırın isterseniz

Selerorin

Yavru kediler için veterinerler pire spreyi uyguluyorlar. Yaptırırsanız probleminiz çözülecektir.

Handedd

Pire yumurtası olabilir kulağından dökülen kirlerde olabilir. Islatınca kırmızıya dönüyorsa pire yumurtasıdır

Cansuozen

Pire yumurtası filan olabilir tam anlayamadım ama, tüy diplerine bi bakın pire varsa belli olur kesin

Damlamiaaaa

Yavru kedimiz zaten pireli :) genelde kucuk ince var ustunde ama bunlar kalın ben bir şeye benzetemedim gece koltugun uzerinde uyuya kaldi almadim uyudu sabaha kadar simdi koltuga baktigimda bunlari ayikladim.. Sirkeli su ile temizliyorum supuruyorum ama yavru kedinin uzerinde oldugu muddetce gitmeyecek sanirim yavru diye de ense damlasi uygulanmıyor :/

suegven

pire yumurtası bunlarr

suegven

pire yumurtası bunlarr

Damlamiaaaa

Tesekkur ederim ne yapmam lazim kediye gitmedi icin sirke fayda etmiyo

Elifoo

Kac aylik ya da gunluk kediniz? Etrafta bocek gormenizden cok, pire ya da bitler hayvanlari isirarak hem sikinti veriyor hem de kan paraziti bulastiriyorlar. Bu daha riskli bir doneme donusuyor..

harekt ediyorsa piredir

Damlamiaaaa

Ne kadar bende bilmiyorum kedicik ama sanirim hala emme surecinde kulaklari yeni acilmis

Veterinerden damla olmanız daha etkili olacaktır ensesine damlatıldığında 3 günde tüm vücunda etkili hale gelip dışarıdan gelen pire ısırdığında pire ölümü gerçekleşiyor 35-50 arasında da fiyatları değişiyor

yaseminece

Advantage Multi (Advocate) 4kg altı kediler için damla var.Sanırım hem iç hem dış parazit için o.Veterinerimiz o damlanın 1 tüpün 1/3ünü yapmıştı 45 günlük yavrumuza.Bi sorun yaşamadık biz.Pireleri de dökülmüştü bir daha pire sorunu yaşamadık.Onun dışında kedilimadam'ın doğal bir tarifi vardı bulursam yazayım.O da damla yapmadan önce kullanmıştık çok etkili olmuştu bizim yavru kedimizde.

Heiter

Yetişkin pire değil bunlar (fotoğraf çok net bilgi vermiyor olsa da bu anlaşılabiliyor). Larva olabilirler. Onu anlamanın yolu da cevaplarda belirtilmiş zaten. Su ile teması halinde kırmızı renk verir. Larvalar göründüyse, yetişkin pirelerin de eli kulağındadır. Görünce anlarsınız zaten. Bacaklarını ayırt edebilirsiniz ve de zıplar. Tüy diplerini kontrol edin, yetişkin pirelerin deride gezindiğini görürsünüz zaten. Dışarıda görünen pire sayısı sizi aldatmasın, tüy dipleri adeta pire kaynar. Çözümüne gelirsek: (tavsiye edilenin aksine) sirkenin pireyi giderme konusunda etkisi yok. Ense damlası sonrası ev temizliğinde işe yarar ancak. En etkili çözüm ilaç (kediniz ne kadar küçük bilmiyorum tabi). Veterinere danışıp uygun ilacı en kısa zamanda uygulayın derim. Zira pire işi gerçekten can sıkıcıdır ve kısa zamanda arkasını alamadığınız bir hal alır.