Kedilerin Birbiriyle Anlaşıp Anlaşamayacağı Kaç Günde Belli Olur?

elfelyaf

Geçici yuva olduğumuz bir kedi var 6-8 aylık dişi bir kedi. Kendi kedimiz 11 aylık o da dişi. İkisi de kısır. Yaklaşık 2 haftadır bizde. Kendi kedimiz çok ürkek, meraklı ama diğerine pek de yanaşmıyor. Uzaktan gözlüyor. Ya da ikisi de mesela birbirlerinin kuyruklarını koklamaya çalışıyorlar. Kendi kedimiz tıslıyor hırlıyor ama saldırmıyor. Diğeri biraz daha hareketli nadiren üstüne atlıyor pati atıyor. tabii biz hemen araya giriyoruz. Ayrı odalarda tutuyoruz, kendi kedimiz onun kapısının önünden ayrılmıyor camdan onu izliyor vs. Yani kısacası bu iki kedi anlaşabilir mi sizce yoksa hep böyle uzak ilişkileri mi olur? Geçici yuvayız şu an ama eğer yuva çıkmazsa belki bizde kalacak ama kedimizle anlaşamazsa bu ihtimal zaten sıfırlanacak. Biri British shorthair diğeri ya tekir ya Norveç
Orman kedisi.

4 CEVAP

gozdeyilmaz

Instagramda gördüğümüz videolar gibi olmalarını beklemeyin öncelikle ilk zamanlarda kavgalar tıslamalar oluyor 3 kedimiz var hala arada yaşıyoruz bu durumu, birbirlerine zarar vermedikleri sürece yakın olmalarına gerek yok aslında ama unutmayın ki bu bir süreç birbirlerinin varlığını kabullenmeleri 1 hafta da sürebilir 1 ay da

Mia1roz3

Ay birebirrr aynı, benim evdeki de sizinki gibi hırlıyo sadece yeni gelen de daha hareketli. Bizim şuan 12 gündür gündüzleri açık geceleri kapatıyoruz odaya yeni geleni. 1 aya yakındır da bizde. Bizimki hala hırlıyor bugün yan yana yatıyolardı ama uyanınca benimki hırlamaya devam ediyor. Benimki de 2 erkek ikisi de kısır. Bence eğer gece kapatmıyorsanız 10 güne anlaşırlar. Bende bugünden sonra gece kapatmayacağım umarım en kısa zamanda anlaşırlar. Ve birbirlerine alıştıktan sonra bence hiç vermeyin:( illa alışıcaklar

aslihan_e

Gün değil aylar bile sürebilir, pes etmemeye çalışın, biri diğerini boğmaya falan çalışmazsa alışırlar diye düşünüyorum.

Ketonmanya

Merhabalar.

Eğer bahsettiğiniz gibilerse alışmaları an meselesi. Aylarca alışamayan ve sonunda birini anneme vermek zorunda kaldığım bir durum yaşadım, emin olun hiç anlaşamayacak kediler birbirlerinden kan çıkartana kadar uğraşıyorlar kavgalarında. :(

Yalnız size tavsiyem en ufak bir pati atmada aralarına girmeyin. Gerçekten sağlam şekilde birbirlerine girerlerse araya girin sadece. Siz evdeyken hiçbirini ayrı odaya kapatmayın, siz evde olmayacağınız zaman her ihtimale karşı sonradan gelen kediyi ayrı odaya kapatırsanız içiniz rahat eder. Bir de ikisine bir arada ödül maması, vitamin macunu gibi ikisinin de yemekten keyif aldığı şeyler verin. İkisini aynı anda sevin, okşayın, birbirleri için potansiyel bir tehlike olmadıklarını anlasınlar maksat. British kediler hiçbir zaman kimseyle can ciğer olmazlar ama en azından huzur içinde bir ilişkileri yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla olacak. :)

Bol patili günler dilerim.