Kedim Sineğe Dokunduktan Sonra 4 Saattir Huzursuz

Kedim 4-5 saat önce sinek yakalamaya çalıştı ama sineğe dokunduğundan beri sürekli kendini yalıyor, kaşıyor, sanki etrafında sinek geziyormuş gibi tepki veriyor. Aşırı huzursuz. Veterineri aradık geçer arada olur öyle dedi. 7-8 ay önce de ilk defa olmuştu, 1 saat sonra huzursuzluğu geçmişti ama şuan 4-5 saat oldu hareketleri hala garip ve huzursuz. Böyle bir şey yaşayan var mı aranızda?

3 CEVAP

MonikaveTori

Benim kedilerimden birisinde de bu tarz şeyler oluyor. Sineği yakalamak istiyor gidiyor atlıyor zıplıyor ondan sonra tüylerine bir şey yapışmış gibi falan davranıyor. Sürekli sırt kısmı seğiriyor belli bir süre geçmiyor. Sinekten huylanıyor. Sinek falan görürsem yaklaştırmıyorum çünkü tiksiniyor gibi hareketler yapıyor. Diğer kedilerimde böyle bir şey olmuyor. 4,5 saat falan seğirmiyor ama 15 20 dk içinde geçiyordur yani

İnternette baktığımda feline hyperesthesia diye bir sendrom çıkıyor kedimin yaptığı hareketlere çok benziyor, ondan şüphelendim umarım öyle değildir